М'якого робота-восьминога з Гарварду роздрукували на 3D-принтері

Дослідники з Гарварду представили нового м'якого робота-восьминога. Його повністю зроблено з м'яких матеріалів, він автономний і абсолютно не потребує постійного контролю за собою. Біоінженери з Гарварду вже представляли нам подібних роботів, почасти зібраних з біологічних матеріалів. Роботизований восьминіг поєднує в собі техніку 3D-друку, механічну інженерію і мікрофлюіди, представляючи нам нове покоління м'яких автономних пристроїв.

Ви навряд чи зможете знайти більш підходящу тварину як прототип для м'якого робота, ніж восьминіг. Він   — найрозумніший з усіх молюсків, найбільш просунутий серед безхребетних. Вражають його гнучкість і здатність контролювати всі кінцівки для пересування, адже його тіло не містить в собі ніяких твердих елементів. Це робить його набагато більш вдалою моделлю для м'якого робота, ніж електричні скати . Але для того, щоб створити такого робота, недостатньо просто вибрати прототип з тваринного світу.

М'який робот-восьминіг Octobot

Нинішнє покоління м'яких роботів обмежене тим, що такі пристрої не вдаються повністю м'якими. Конструкція багатьох з них включає в себе жорсткі компоненти: дроти, батарейки, друковані плати для управління пристроєм. А ще вони часто обмежуються за рахунок зовнішньої енергії і оператора.

Octobot роздрукували на 3D-принтері

Щоб обійти всі ці обмеження, дослідники Роберт Вуд і Дженніфер А. Льюїс з Гарварда відкрили і створили робота Octobot. З ним вони позбулися внутрішнього скелета пристрою. І дозволили йому пересуватися за допомогою пневматичної системи. В даному випадку система зібрана з набору труб і камер, потужність яких дає перекис водню. Коли високоактивний перекис зустрічається з платиновим каталізатором, він розщеплюється на водні пари і кисень.

Робот-восьминіг Octobot

Хімічний елемент розщеплюється на компоненти, щупальця восьминога рухаються. Але найцікавіше тут в тому, що ці прості реакції контролюються. Але не справжньою електронікою, а м'яким аналогом простого електронного коливатора, який направляє і регулює рухи робота.

Ще одна цікава особливість Octobot в тому, що в ньому поєднуються технології легкої літографії, ліплення і 3D-друку. Остання технологія найбільш важлива, тому що дозволяє інженерам оперативно створити паливне сховище, джерело енергії та привідну систему відразу в самому роботі. Саме це дало можливість досягти інтегрованого дизайну.

Команда розробників сподівається створити більш просунуті версії Octobot в майбутньому. А поки вони намагаються навчити свій прототип плавати, дертися по поверхні та взаємодіяти з оточенням.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар