Біогібридний робот створений із м'язових тканин морського слимака

Нещодавно ми розповідали вам про те, як розробники з Гарварда створили біоробота з серцевих м'язових клітин щурів, золота і силікону. Виявилося, що подібними розробками займалися не лише вони. Вчені з університету Кейс Вестерн Резерв створили свого біоробота з м'язових тканин морського слимака, прикріплених до роздрукованого на 3D-принтері тулуба. Вчені стверджують, що в один прекрасний день такі роботи будуть готові вирушати у велике плавання на місії з вивчення морських глибин.

Робот-біогібрід за розміром вийшов всього лише 5 см. Він побудований на основі м'язових тканин морського слимака. Використані тканини знаходилися в ротовій порожнині тварини. З них було складено дві своєрідні руки робота. Ці "руки" розробники приєднали до тулуба з полімерів для 3D-принтера. Управління роботом відбувається за допомогою зовнішнього електричного поля, яке запускає роботу м'язів морського слимака. На перших тестах пристрій міг пересуватися зі швидкістю 4 мм в хвилину.

Вікторія Вебстер, глава групи розробників, повідомляє:

— Ми створюємо живу машину. Біогібрідного робота, який тільки поки що ще не складається повністю з органічних матеріалів. Тільки поки що.

Для досліджень неспроста був обраний саме морський слимак. Його м'язи дуже витривалі. Вони здатні витримувати різноманітні температурні зміни, різні ступені засоленості і мінералізації води. Для створення біогібрідних роботів така пристосованість клітин підходить якнайкраще. У майбутньому розробники хочуть відправляти роботів на пошукові місії   — змусити їх шукати витік шкідливої речовини, що забруднює воду. Або відшукувати на морському дні чорний ящик літака, що зазнав аварії. Біогібрідні роботи повинні будуть взяти всі найкорисніші можливості й вміння як від справжніх роботів, так і від тренованих живих тварин.

Біогібридний робот з м'язових тканин морського слимака

Вебстер додає:

— Коли конструюєш маленьких роботів, твоєю головною проблемою стають привідні механізми. У класичній робототехніці практично неможливо створити механізм, який змусить рухатися маленький пристрій.

М'язові клітини — натуральний провідник енергії. Вчені починали експериментувати з м'язовими клітинами, але в підсумку зрозуміли, що використання тканин дозволить досягти найкращих ефектів. У майбутньому розробники хочуть створювати повністю біологічно органічних роботів.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар