Електричний матеріал, що самовідновлюється, ще й не страшно пошкодити

Група кмітливих дослідників (мабуть, навіть занадто!) розробила самовідновлюваний кондуктивний матеріал, призначений для тривимірного друку. Його можна розрізати навпіл, а він візьме і відновиться. Можливо, цей винахід призведе до створення роботів-вбивць, які будуть моментально відновлюватися після пошкоджень. Але, швидше за все, буде використано для пошиття якихось розумних джинсів.

Інженери з UC San Diego шукали спосіб створення поліпшеного регенеруючого матеріалу. Існуючим на сьогодні подібним матеріалам для регенерації потрібні особливі умови типу підвищеної температури або додаткових каталізаторів. І з серйозними ушкодженнями вони справляються годинами, а то і днями. Амайя Бандодкар, один з дослідників, пояснює суть проекту:

— Ми хотіли розробити розумну систему з вражаючими регенераційними здібностями і доступними недорогими матеріалами.

Це їм вдалося. Чорнило для тривимірного друку було розбавлене мікрочастинками неодиму. Це досить поширений метал з потужними магнітними властивостями. Також додано було вуглеволокно, що забезпечує високу електропровідність.

самовідновлюватися електричний матеріал

Створений матеріал працює як постійні магніти. І якщо матеріал розрізати, ми отримаємо два окремих перманентних магніта зі схожою орієнтацією. В результаті, коли два таких шматка розділені, на одному виявляється північний полюс, а на другому — південний. І вони один одного притягують. Якщо розділені шматочки знаходяться поруч один з одним (або ви їх так поклали), вони зійдуться в єдине ціле знову. Однак, постійного цільного з'єднання це, звичайно, не дасть, на відміну від більш екзотичних субстанцій, що регенеруються.

У перспективі матеріал можна буде використовувати для створення сенсорів і електросхем, здатних відновлювати дрібні пошкодження. Для розробників переносних пристроїв це може стати хорошою новиною. Пропорції додаткових матеріалів у складі чорнила можна міняти, а заодно додавати ще якісь мікрочастинки, крутіші. Дослідники на даний момент також шукають спосіб створення батареї, яка буде самостійно регенерувати.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар