Домашній 3D-принтер NexD1 одночасно друкує з різних матеріалів

Як тільки 3D-принтери стали меншими за розміром і доступнішими за ціною, вони почали все частіше з'являтися в наших будинках. І приносити з собою все більше просунутих функцій, типу друку з декількох матеріалів, на призначений для користувача рівень. Німецький стартап Next Dynamics представив новий кольоровий мульти-матеріальний 3D-принтер NexD1 для використання вдома. Він дасть можливість працювати навіть з кондуктивною гумою, що дозволить створювати власні електронні друковані плати.

Принтер NexD1 оснащується шістьма друкуючими головоками, на кожній з яких встановлюється по двісті носиків для розпилення друкованого матеріалу. Після того, як матеріал виприскується, на нього наводяться лазерні промені для затвердіння. Діаметр кожного носика лише 5 мікрон. Завдяки цьому принтер здатний створювати зовсім крихітні предмети розміром від 10 мікрон на друкованій поверхні всього лише 20 см в кубі. Такі друкуючі головки отримали від розробників назву Diglet.

NexD1 може друкувати різними матеріалами

Якщо вам здається, що Diglet нагадує систему PolyJet від Stratasys, нічого дивного. Розробники саме її і намагалися оптимізувати для домашнього використання. І, судячи зі списку доступних функцій для NexD1, у них це вийшло.

Пристрій поміщається в площину розміром 42 см в кубі, встановити за раз можна до шести картриджів з різними друкованими матеріалами. Таким чином при бажанні можна змішувати в друкованому предметі різні матеріали. На даний момент доступно кілька видів гумових матеріалів, в тому числі кондуктивні. Команда розробників активно працює над тим, щоб бібліотеку матеріалів для свого девайса розширити.

Домашній 3D-принтер NexD1

Кондуктивна гума - найцікавіше, що тут є серед матеріалів. В Next Dynamics кажуть, що з неї можна робити друковані плати, які будуть такими ж кондуктивними, як і стандартні PCB. Виготовити на NexD1 можна навіть тривимірні друковані плати, що дозволить ентузіастам в області електроніки розмахнутися.

Управління пристроєм здійснюється через тачскрін-панель. При бажанні його можна підключити через Wi-Fi до мобільного пристрою і управляти через супутній додаток.

Next Dynamics зараз збирають кошти на виробництво комплектуючих на Kickstarter. Більше половини мінімальної встановленої суми кампанія вже зібрала, попереду ще більше місяця на збори. Щоб отримати один пристрій з трьома базовими картриджами, буде потрібно внести близько 3000$. Додаткові картриджі будуть доступні на сайті розробника після того, як пройде кампанія, за цінами від 15 $ до 100 $. Якщо все обернеться успіхом, відправка принтерів почнеться до вересня 2017 року.

Галерея зображень

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар