Розумне скло Halio затемнюється за запитом або автоматично

Скло — один з найпопулярніших архітектурних елементів. Тож не дивно, що розробники скла експериментують з його властивостями відбивати світло для того, щоб домогтися більшої приватності в приміщенні. Скла, які можуть фарбувати самі себе, вже використовуються для створення лінз сонячних окулярів або установки на автомобілі. Та й в нових будинках вони використовуються разом з електрохромованими вікнами. А тепер розробник Kinestral представив нову систему для розумного скла, що зафарбовується, яке можна налаштувати на автоматичне перемикання або працювати з ним вручну. Система отримала назву Halio.

В Kinestral заявляють, що Halio не вийде відрізнити від іншого, стандартного скла. Але коли через сонце відсвічує телевізор або екран комп'ютера (або вам треба прямо зараз переодягнутися), скло можна без проблем затемнити до оптимального відтінку сірого. Затемнення можна буде налаштовувати через панель, що кріпиться на стіну, голосове управління або мобільний додаток. Також можна задати йому автоматичні настройки, за якими скло буде реагувати на погоду, положення сонця або певний час дня.

Розумне скло Halio затемнюється за запитом

Користувачам не потрібно буде повністю затемнювати або освітлювати все приміщення. Регулювати можна буде як окремі індивідуальні панелі, так і цілі групи. Наприклад, ви можете затемнити вікно на кухні, щоб сусідам не було видно, що відбувається. При цьому вікна в інших кімнатах залишити звичайними, дозволяючи сонячному світлу практично безперешкодно потрапляти всередину.

Розумне скло Halio

Використовувати таке скло можна і для офісних приміщень. Наприклад, робити конференц-зали світлими і соціальними (і прибирати світло, щоб показувати презентації), а для особистих кабінетів залишити можливість налаштування приватності освітлення за бажанням.

Розумне скло Halio в конференц залі

Що за технологія стоїть за Halio, в Kinestral не говорять. Швидше за все, це електрохром, судячи з часу, який йде на затемнення. Щоб велике вікно стало повністю темним з кришталево чистого, буде потрібно близько п'яти хвилин. Також поки невідомо, у яких регіонах скло буде продаватися. Розробники говорять, що повний анонс варто чекати наступного року, а відправку новим власникам не раніше 2018 року.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар