Розумна балаклава захистить спортсменів взимку від захворювань легенів

Прихід зими серйозно зачіпає не тільки жителів Вестероса, але й спортсменів, що займаються за межами теплого спортзалу. Якщо спортсмен не хоче впасти з сезонним захворюванням, йому потрібно утеплятися. Так що, якщо ви не проти того, щоб виглядати, немов герой гри Mortal Combat, вам варто запастися на зиму цією новою електричною Балаклавою. Вона дозволить займатися ефективно, досягати нових спортивних вершин і при цьому обійтися без запалення легенів.

Співпраця між університетом Трента в Ноттінгемі в Британії і німецьким виробником в'язаних речей Stoll GmBH призвело до створення прототипу цієї балаклави. Виконана на 3D-принтері, вона оснащена вбудованою зігріваючою зоною навколо носа і рота. Цю область зроблено з електропроводної пряжі. Працює підігрів завдяки додатковій в'язаній муфті з батареєю, що перезаряджається.

Тилак Діас, засновник дослідницької групи в університеті Трента, каже:

— Електропроводна пряжа настільки тонка, що не відчувається людською шкірою. Використовуючи її, ми можемо проводити тепло до певної ділянки одягу. Таким чином бігуни й інші спортсмени зможуть під час занять дихати теплим повітрям.

Розумна балаклава

Діас вірить, що з таким "розумним" текстилем можна зробити багато чого. Його балаклава  — це тільки верхівка айсберга. Так, такі матеріали дійсно можуть змінити все, що ми думали, про одяг. Подібні матеріали можна буде використовувати не тільки в спортивних потребах, але і в медичних. З електропроводної пряжі можна робити аплікації з сенсорами.

Текстильна промисловість зараз знаходиться на стадії еволюції. У тканину вбудовуються електронні елементи і цілі девайси для створення розумного одягу. Тілак Діас також вважає, що розробка перетворювачів, які базуються на волокнах, зіграє основну роль в розробці девайсів, що носяться, і нового покоління розумного одягу. Потенціал таких речей дозволить стежити за станом здоров'я та якістю життя носія.

Балаклава поки знаходиться на стадії прототипу, тому невідомо, коли вона стане комерційно доступною. Але можливості прототипу вже демонструються на відео від дослідницької команди.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

1 Коментар

  • spoonz
    spoonz Середа, 30 листопада 2016, 11:16

    Разработчик явно играет за Reptile из Mortal Kombat :-)

    Коментувати

Залишити коментар