Штучний лист дозволить створювати хімікати з сонячного світла

Листя, воно як природний блок живлення. Воно перетворює вхідну енергію сонця на енергію для розвитку і росту всієї рослини. Натхненні справжнім листям, багато дослідників вже пробували відтворити їх штучним шляхом. Так щоб штучне листя функціонувало, немов справжнє, виробляючи електрику і навіть рідке паливо. А тепер одна дослідницька команда з інституту Ейндховен працює над створенням схожої системи, що створює хімікати. Не виключено, що ці дослідження приведуть до створення міні-фабрик на сонячній енергії, де будуть виготовлятися ліки, пестициди та інші хімікати.

Щоб відтворити здатність листя захоплювати молекули за допомогою світла, дослідники звернулися до люмінесцентних сонячних концентраторів. Вони встановлюються у вікнах, які збирають сонячне світло, а також використовуються для затримання і розширення лазерних променів, що містять дані в особливій системі доступу до інтернету від Facebook. Концентратори вбирають сонячне світло, конвертують його в хвилі специфічної довжини, а потім направляють фотони до девайса.

Основна ідея команди розробників полягала в тому, щоб створити простий пристрій з люмінесцентними концентраторами в гумово-силіконовій оболонці у формі листа, від якої йдуть тонкі канавки, що нагадують вени. Хімікати проходять по канавках власне у пристрій, де крізь них проходять вже спіймані сонячні промені. А інтенсивне сонячне світло вже запускає хімічну реакцію в рідині, що проходить по канавках. По суті, в пристрій входить одна субстанція по одній канавці, а за іншою виходить вже інша, використовувати яку (в залежності від хімічної формули) можна як ліки, паливо або інший агент. Це цікава ідея та технологія, можна починати діяти, але спочатку почитайте як створити бізнес сайт і чи саме він вам потрібен.

Штучний лист для створення хімікатів з сонячного світла

Тімоті Ноель, глава дослідницької групи, говорить:

— Використання реактора такого типу дозволить створювати препарати на кожному кроці, будь це ліки від малярії в Африці або парацетамол на Марсі. Все, що вам потрібно — сонячне світло і ця міні-фабрика.

Це також означає, що за допомогою девайса можна буде зайнятися альтернативним виробництвом хімікатів, не використовуючи великої кількості енергії, токсичних хімікатів і палива. На ранніх тестах міні-фабрика вже підтвердила очікування дослідницької групи. Самі дослідження були опубліковані, а демонстраційне відео представлено.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар