Наречений екзоскелет допоможе хірургам в проведенні операцій

Поки більшість проектів робототехніки виглядає як щось дивне і нежиттєздатне в сучасних умовах, медичні роботизовані девайси дійсно приносять користь. Уже більше десятка років вони допомагають лікарям проводити операції. Однак, в більшості випадків хірурги контролюють ці пристрої, використовуючи різні джойстики, важелі і кнопки. Тепер же, завдяки винайденому в лабораторії робототехніки Брістоля і університеті Західної Англії екзоскелет все може змінитися. хірурги будуть буквально працювати своїми руками, одягнені в екзоскелет.

Хірурги будуть надягати екзоскелет як рукавички на свої руки. З нього буде передаватися інформація на окреме хватательное пристрій. Воно буде не тільки рухатися, грунтуючись на рухах рук лікаря, але і передавати тактильну інформацію. Таким чином хірург буде розуміти, чого конкретно екзоскелет торкнувся в тілі пацієнта. Також до системи додаються розумні окуляри, які будуть передавати зображення зсередини тіла пацієнта чи не в очі фахівця. В результаті лікарі зможуть бути набагато ближче до операції, ніж у разі використання інших існуючих роботизованих систем.

Ви запитаєте, якщо хірург все одно оперує своїми руками, то навіщо взагалі використовувати якийсь роботизований девайс? Все дуже просто. Людські руки дуже великі. Занурюючи їх в тіло пацієнта, хірургу потрібно бути неймовірно уважним і акуратним. Однак, роботи можуть працювати з більшою точністю в таких умовах. В результаті втрата крові буде меншою, ризик занесення інфекції знизиться, а час на післяопераційне відновлення пацієнта зменшиться. Та й в деяких випадках роботи просто краще справляються з операціями, ніж люди.

Лабораторія вже побудувала працюючий прототип, який будуть далі удосконалювати за участю справжніх хірургів. Але, звичайно, до того щоб оснастити такими екзоскелет кожну операційну, ще дуже далеко. Дізнатися більше про отриманому прототипі можна з відео, наданому розробниками.

Джерело: http://www.hirurgia.kiev.ua

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар