Роботизована "шкіра" використовує тепло для розпізнавання об'єктів

Звичайно, в найближчому майбутньому саме Note 7 від Samsung забере на себе всі жарти про гарячу електроніку. Буквально гарячу. Все-таки, високі температури з електронікою не дуже добре співпрацюють. Зв'язок тепла і органічних тканин, навпаки, неймовірно важливий для того, щоб відрізняти живе від мертвого в нашому оточенні. Робототехніки з Georgia Tech, грунтуючись на цьому зв'язку, вирішили розширити можливості роботів у розпізнаванні об'єктів. Вони домоглися цього, використовуючи своєрідну "теплу шкіру" для своєї нової розробки.

Як і теплокровні тварини, люди зберігають тепло в організмі, щоб продовжувати функціонувати. Але у тепла тіла є ще одна мета. Воно дозволяє розуміти, що за об'єкт перед нами. Коли ми щось чіпаємо, ми не відчуваємо точну температуру предмета. Ми відчуваємо комбінацію з різниці між нашою температурою і теплом об'єкта з його можливістю "висмоктувати" наше тепло. Наприклад, метал буде відчуватися холодніше дерева при однаковій температурі, тому що він проводить і забирає тепло нашого тіла швидше.

Роботизована шкіра

Робот оснащений сенсорами, що дозволяють відслідковувати тільки твердість предмета. Але з такими даними повної картини не отримати. Дослідники Джошуа Уейд, Тапомаюх Батачаржі і професор Чарлі Кемп з Georgia Tech додали ще один тип сенсора в форматі "шкіри", за допомогою якого відбувається реєстрація тепла. При цьому "шкіра" сама випромінює тепло, що умовно наближає її до людського тіла.

Комбінація сенсорів силового тиску і термальної активності може виявитися потенційно корисною. Дослідники повідомляють, що робот на тестах при натисканні на предмет міг відрізнити алюміній від дерева в 96% випадків. Ці показники виходять нижчими, коли робот просто проводить по предмету, а не натискає на нього, точність оголошено на рівні 84%. Результати не ідеальні, але все-таки вищі, ніж з кожним типом сенсора окремо.

В Georgia Tech представили тільки прототип, який виглядає неакуратно і громіздко. Але в перспективі з цією розробкою, можливо, вийде зібрати робота, здатного адекватно взаємодіяти з оточуючою його обстановкою.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар