Google Glass навчить вас розуміти азбуку Морзе

Якщо ви хочете вивчити азбуку Морзе, то нова гра для Google Glass стане вам у пригоді. Звичайно, якщо ви зможете роздобути собі пару цих окулярів. Поки ви граєте, морзянка буде дзижчати в вашій голові. Так що, гравцям не потрібно свідомо щось заучувати. Так, корисність такого досвіду в наш час сумнівна. Але технологія здатна піти за межі морзянки. І за межі розумних окулярів.

Гру було розроблено в Georgia Tech, командою, на чолі якої стояли професор Тед Старнер і його студентка Кейтлін Сейм. Для навчання користувач прослуховує букви алфавіту, які йдуть із вбудованого спікера. Одночасно з цим ті ж букви передаються йому морзянкою, точками і тире, за допомогою вібрацій через вбудований кістково-провідний передавач.

Безпосередньо сама гра морзянці не вчить, користувач не зубрить значення кожної букви за абеткою. Але при цьому, через кілька годин гри, користувач починає асоціювати букви зі значеннями. Цей процес називається пасивним тактильним навчанням. У Georgia Tech його раніше вже використовували для того, щоб навчити людей розбирати шрифт Брайля і навіть грати на піаніно за допомогою вібруючих рукавичок.

Для тесту системи Старнер і Сейм набрали групу волонтерів. Піддослідні грали з морзянкою на Google Glass протягом майже чотирьох годин. Після цього вони намагалися відтворити слова і букви по азбуці Морзе без підказок. Випробовувані змогли набирати слова і пропозиції, що включали в себе кожну букву алфавіту з точністю 94 відсотка. Окремі букви по морзянці набиралися ними з точністю 98 відсотків. Для порівняння: друга контрольна група, яка не отримувала таку кісткову тактильну інформацію, впоралася лише з половиною заданих слів і букв.

Старнер каже:

— Чи означає наш експеримент, що людина здатна в короткі терміни вивчити азбуку Морзе? Ні, мабуть. Він показує, що з пасивним тактильним методом користувачі розумних годинників і окулярів зможуть розширити свої можливості в навчанні. Їм не обов'язково буде контактувати з клавіатурою і дисплеєм.

Наступним експериментом, пов'язаним з пасивним тактильним методом, буде спроба навчити людей друкувати наосліп.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар