E-ink екрани можуть стати кольоровими завдяки новому матеріалу

Дисплеї на електронному чорнилі краще сприймаються очима і вимагають меншої енергії при роботі, на відміну від LED-дисплеїв, що використовуються на більшості екранів сучасних смартфонів і планшетів. Але в колірному питанні вони все ще програють. Однак, завдяки новому типу матеріалу, відкритому в технологічному університеті Чалмерса, це в майбутньому може змінитися. Цей новий матеріал гнучкий, ультратонкий і здатний відтворювати той же колірний спектр, що і LED, і LCD. І при цьому енергії на нього йде навіть менше, ніж на екран на електронному чорнилі, встановлений на читалки Amazon Kindle.

Як і у випадку зі звичними e-ink дисплей стає відбиваючим, на відміну від LED-дисплеїв із заднім підсвічуванням. Усе світло поверхня дисплея відбиває. Поверхню покривають електропровідні полімери, які змінюють те, як світло абсорбується і відбивається, що дозволяє досягти високої якості відображення тексту і зображень. Матеріал, отриманий в кінцевому підсумку, товщиною в один мікрон, гнучкий і використовує невелику кількість енергії для роботи.

E-ink екрани можуть стати кольоровими завдяки новому матеріалу

Глава проекту, Андреас Далін, повідомляє:

— Наш "папір" схожий на те, що використовується в рідерах Kindle. Він не підсвічується, як стандартний дисплей, але відбиває зовнішнє світло. Він працює по-справжньому добре навіть при яскравому сонячному світлі, на відміну від LED-екранів, з якими найкраще працювати в темряві. У той же час для роботи "паперу" потрібно в десять разів менше потужності, ніж для Kindle. І набагато менше, ніж використовують LED-дисплеї на смартфонах і планшетах.

Команда розробників поки зробила тільки декілька пікселів, що використовують червоний, зелений і синій кольори для передачі різних відтінків кольорової палітри. Але команда впевнена в тому, що вже в найближчому майбутньому вони зможуть робити повноцінні кольорові екрани, придатні для комерційного використання. Питання вартості таких екранів у майбутньому, правда, постає вже зараз, адже при виробництві матеріалу використовуються золото і срібло.

Далін каже:

— Золотий шар складає всього 20 нм в товщину. Так що, золота використовується зовсім небагато. Однак, під час виробництва його витрачатися буде багато. Нам доведеться або шукати інший спосіб виготовлення, або повністю виключати втрати матеріалу при виробництві.

Якщо матеріал все ж дійде до комерційного використання, команда розробників впевнена в тому, що він чудово  підійде для використання на постерах і панелях, які достатньо висвітлені.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар