Прототип WristWhirl дозволяє управляти розумним годиником тільки однією рукою

Розумні годинники розробляються таким чином, щоб ними було дуже просто користуватися. Однак, робота з їх тачскрінами змушує носія використовувати відразу обидві руки: поки на зап'ясті однієї годиник закріплено, друга потрібна для управління. А що робити, якщо рука вже чимось зайнята? Використовувати голосове керування, звичайно ж. Однак, розробники з університету Дартмута якраз зараз займаються принципово новим рішенням для управління. Їх прототип WristWhirl управляється тією ж рукою, на якій закріплено сам годинник. Так, немов у вас є додатковий контролер для цього. Тільки роль контролера буде виконувати ваше власне зап'ястя.

Щоб почати, користувачеві буде потрібно зробити пощипувальний рух пальцями. Сенсор пьезо-вібрації визначить цей рух і запустить ще 12 інфрачервоних сенсорів, необхідних для управління годинником. Потім користувач зможе подавати девайсу команди рухами руки так, немов у ній затиснуто якийсь додатковий джойстик. Сенсори відстежуватимуть всі рухи і виконуватимуть заплановані завдання після того, як вбудований комп'ютер на платформі Arduino, переведе жести у специфічні команди. Саме рухи рукою, на якій є годинник, допомагатимуть користувачеві перегорнути щось на екрані або навіть написати. А після того, як взаємодію завершено, досить буде зробити пальцями той самий рух, який запускає систему.

Тестовий прототип вже успішно пройшов випробування, на яких за допомогою рухів зап'ястям користувач міг отримати доступ до додатків, скролити трекі у плейлисті, наближати і віддаляти карту і навіть грати у відеогру. Для всього цього достатньо було повертати зап'ясті або легко трусити його.

Технологія ще дуже далека від того, щоб відправитися у виробництво. Тестовий прототип не виглядає як комерційний, технологію ще потрібно допрацьовувати. Вона буде представлена повноцінно 19 жовтня на симпозіумі ACM. Але базові її можливості вже можна розгледіти на представленому розробниками відео.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар