Крихітний робот-скат сконструйований без електричних компонентів і механізмів

Вчені й інженери по всьому світу шукають способи створення крихітних роботів, які використовують органічні клітини в своїй конструкції. Один з останніх таких органічних роботів   — гнучкий роботизований скат. Цей хитромудрий винахід здатний пересуватися сам по собі, махаючи скатоподобнимі крилами. Створено робота з використанням м'язових клітин сердець щурів.

Біоінженер з Гарварда, Кіт Паркер, повідомляє:

— Грубо кажучи, ми зробили цього робота з м'язових серцевих клітин щурів, грудних імплантів і золота. І, власне, ось і весь склад. Ну, за винятком генетичної інженерії.

Роботизоване створіння вийшло за розміром менше півтора сантиметрів. Воно ковзає в рідкому середовищі, використовуючи ті ж рухи, що і скати в живій природі. Робот починає рухатися завдяки 200 000 генетично сконструйованим м'язовим серцевим клітинам щурів. Розташовані клітини по нижній частині пристрою.

Робот може слідувати за світловими сигналами, різко повертатися і огинати перешкоди, що виникають на його шляху. Використання живих клітин дало розробникам можливість досягти того, що здавалося абсолютно неможливим з іншими матеріалами. Вчений з команди розробників, Адам Файнберг пояснює:

— Ви запалюєте світло. Це запускає м'язові процеси, робот починає пересуватися. Повторити ці процеси, використовуючи вбудовану електроніку і приводні механізми, не вийде. З електронікою не створити такий легкий і маневрений пристрій, який при цьому буде ще й віддалено управлятися, немов ваш телевізор.

Крихітний робот-скат

У конструкції робота є чотири шари, верхній формує тривимірне тіло. Він створений з силікону, такого ж, який використовується для імплантів грудей. Форму силікону надавали, заливаючи його в титанову форму. Другий шар   — це золотий скелет, завдяки якому відбувається скорочення м'язів і робот, після того, як зробить один рух, може повернутися до своєї початкової форми. Третій шар   — ще один прошарок із силікону, тільки дуже тонкий. І останній шар   — ті самі м'язові серцеві клітини.

Рідина, в якій пересувається робот, повинна містити суспендовані нутрієнти, щоб щурячі серцеві клітини могли харчуватися.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар