Mars 2020 року - новий самохід NASA для пошуку життя на Марсі

В NASA поспішають скоріше закінчити новий марсохід, місія якого якраз отримала дати запуску і приземлення на поверхню Марса. Нова самохідна машина покине Землю в серпні 2020 року. І в лютому 2021 вже зупиниться на Червоній планеті. Може, ми нарешті зможемо дізнатися про те, чи є на Марсі життя.

Якщо цей безіменний самохід (в NASA його називають просто Mars 2020) вам здається знайомим, то знайте — вам не здається. Новий апарат створювався на основі досить успішного самоходу Curiosity, що в 2012 році опустився на поверхню Червоної планети і пропрацював набагато довше, ніж планувалося. Але незважаючи на те, що Mars 2020 виглядає багато в чому як Curiosity, він від минулої моделі значно відрізняється.

Пристрій марсохода Mars 2020

Mars 2020 оснащується найкращими камерами і мікрофонами. Колеса він отримав більш товсті. На помилках розробники вже навчилися — нова товщина коліс повинна застерегти марсохід від поломок. Марсохід оснастять новою установкою для колонкового буріння і георадаром, завдяки яким вийде значно просунутися в дослідженні марсіанського ґрунту.

Супер камера на Mars 2020

Так як основний напрямок марсохода Mars 2020 полягає в пошуку життя (без жартів!), пристрій буде оснащено системами для аналізу хімічних сполук. Він зможе протестувати атмосферу Марса і з'ясувати, чи є можливість сформувати там кисень для подальшої колонізації. Про марсохід ходило багато чуток, але більшість з них розробники відкинули.

Кеннет Ферлі, один з учених, що стоять за проектом, повідомляє:

— Нас просили вивчити можливість встановити на марсохід вертушку. Але ні, Mars 2020 точно не стане літаючим дроном.

Незважаючи на те, що дизайн марсохода вже завершено, до повноцінного випуску його у відкритий космос ще працювати і працювати. У NASA за чотири роки маємо не лише завершити збір конструкції, а й визначити посадочний майданчик для самохідної машини.

Доставка Mars 2020 на Марс

Коли пристрій досягне Марса, його зниження може змусити похвилюватися. Самохід увійде в атмосферу зі швидкістю в 17 702 км/год. Для посадки він буде використовувати комбінацію супершвидкісного парашута і тяги ракетного двигуна. Якщо все пройде нормально, найпершою дією марсохода буде зйомка репортажу про власну посадку. Сподіваємося, м'яку. І тільки після цього Mars 2020 почне свою дослідницьку роботу.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар