У NASA зібрали камеру для зйомки шлейфу ракетного двигуна

Ви ніколи насправді не бачили шлейф газів ракетного двигуна. Він неймовірно яскравий. Та й неможливо було наблизитися до нього так, щоб нормально сфотографувати. Для цього встати потрібно було б прямо під ним, а це нереально і є самогубством. Не кажучи вже про те, що до недавнього часу в світі не існувало камери, здатної це адекватно зняти.

Але тут в NASA на останньому випробуванні запуску космічного корабля заодно продемонстрували нову камеру, здатну відобразити шлейф газів ракетного двигуна у всіх деталях. І виглядає це дуже вражаюче.

Зазвичай камери дійсно не здатні зберегти щось подібне. Ви можете зняти один спалах, але далі буде суцільна темрява. Більшість камер може зняти тільки один спалах за раз (згадайте, як намагалися на якомусь святі нормально сфотографувати салют). Але проект High Dynamic Range Stereo X (HiDyRS-X) дозволить записувати безліч спалахів в уповільненому русі, а потім комбінувати кадри в відео більш високої якості. Ця технологія схожа на те, що використовують фотографи, що знімають вночі. Вони зводять безліч невеликих зображень в одне, але неймовірно вражаюче.

В NASA, щоб показати різницю, продемонстрували фото шлейфу ракетного двигуна, зняте на звичайну камеру. А також надали відео, на якому за допомогою HiDyRS-X записали те ж саме. Різниця очевидна.

Згідно із заявою з NASA, вони тестували камеру просто заодно, проводячи випробування бустера QM-2. За камерою спостерігали з безпечної відстані, але її автоматичний таймер не спрацював. Тому запускати камеру дослідникам довелося самостійно. Схоже, що потужність тестованого бустера вийшла настільки високою, що камера втратила контакт з джерелом живлення. У NASA підтверджують, що камера працює, а бустер дійсно дуже потужний.

Камера поки що є лише прототипом. Вчені планують побудувати ще одну, можливості якої будуть більш просунутими. Ми завмираємо в очікуванні ще більш крутих фото. Давайте, хлопці з NASA! Не підведіть!

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар