Робот Obi простягне інвалідам руку допомоги

Роботизовані механізми для приготування їжі потроху завойовують кухні. Але команда, яка розробила девайс Obi досягла в цій сфері більш значних результатів, ніж просто допомога господині в приготуванні гурманських страв. Ця компактна роботизована рука створена спеціально для того, щоб дати можливість людям з фізичною інвалідністю годувати себе самостійно.

Роботизована рука Obi стала першим девайсом від виробника робототехніки Desin. Це сучасний кухонний інструмент, призначений для поліпшення життєвих умов людей, які страждають від таких захворювань як аміотрофічний склероз, церебральний параліч, множинний склероз, хвороба Паркінсона, а також порушень, викликаних травмами мозку і хребта.

Роботизована рука Obi

Працює це так: опікун пацієнта розділяє його їжу на чотири різні чаши, потім сам пацієнт може легко управляти роботизованою рукою для годування. Інтерфейс простий — одна кнопка пересуває руку між чашами, а друга активує основний механізм. Рука зачерпує їжу з чаші прикріпленою ложкою і підносить її до рота пацієнта.

Параметри Obi можна перенастроювати залежно від потреб хворого. Панель управління на стіл з великими і яскравими кнопками призначена для пацієнтів, руки яких функціонують, але проблеми з моторикою не дають самостійно тримати ложку. За необхідності управління можна перенести на ножну панель. Люди, у яких всі кінцівки паралізовані, зможуть управляти пристроєм за допомогою спеціальних подушечок, які відкликаються на рухи голови і щік. Є також маленький чутливий перемикач для рота пацієнта, який розпізнає ковтальні рухи ти дихання.

Роботизована рука Obi для інвалідів

А як же пристрій розпізнає, де знаходиться рот пацієнта? На ньому є додаткова кнопка, що активує "Tech Mode", завдяки якому руку можна налаштувати так, щоб вона рухалася чітко до певної локації. Робот запам'ятає позицію, рука буде пересуватися по заданій траєкторії кожен раз, коли пацієнт натискає на кнопку. До тих пір, поки не буде задана нова позиція.

Після того, як прийом їжі закінчено, чаші пристрою можна спокійно перенести до посудомийної машини, мікрохвильової печі або холодильника. У Desin повідомляють, що роботизована рука Obi здатна працювати протягом двох-чотирьох годин від одного заряду внутрішніх батарей.

Пристрій Obi вже є, замовити його можна за 4 500 $. В комплекті сам пристрій, чаші для їжі, велика і маленька ложки, призначена для користувача інструкція. Додаткові пристрої управління купуються окремо в залежності від потреб майбутнього користувача.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар