Новий експериментальний літак X-57 від NASA буде повністю електричним

Минулого року в NASA оприлюднили плани впровадити в авіаційну індустрію повністю електричні літаки в найближчі двадцять років. До цієї мети NASA потроху і просуваються. Директор космічного агентства Чарльз Болден анонсував плани на модель X-57, перший електричний літак, який увійде в знамениту лінійку експериментальних літаків X.

Одномісний літак, названий Maxwell (на честь піонера в області електромагнетизму Джеймса Максвелла), продемонструє ключові інженерні ідеї для розробки майбутніх більш амбітних безвуглеводистих літаків. Основою інновацій, привнесених в розробку X-57, стала пропульсійна система, що включає в себе чотирнадцять електричних двигунів, розташованих на тонких крилах літака. Двигуни будуть заряджатися від батарей, що працюють на сонячній енергії.

Чотирнадцять двигунів відповідатимуть за підйом і посадку аероплана. Але тільки два з них, найбільші і розташовані на краях крил, необхідні літаку для того, щоб летіти і триматися в повітрі на висоті до 160 км. Розробники розраховують на те, що такий розподіл енергії допоможе під час польоту скоротити її витрати.

Електричний літак Maxwell X-57

Інженери й любителі вже багато років замислюються про електричну авіацію. Але сама ідея почала втілюватися тільки недавно, коли деякі компанії, такі як Boeing і Airbus почали представляти свої прототипи гібридних електричних та електричних пропульсійних пристроїв. Футуристична мрія багатьох являє собою гідну альтернативу до сучасних пасажирських літаків, що є гучними і пожирають величезну кількість палива. Вони ще й сприяють швидкому забрудненню атмосфери вуглекислим газом. І з Maxwell X-57 ця мрія все ближче до втілення.

Чи дійсно NASA збирається приєднатися до цієї електричної гонки, яка забезпечить нам більш чисте і тихе майбутнє? Поки рано про це говорити, пропульсійну технологію тільки збираються тестувати. Але X-57, якщо тестування пройде вдало, стане гідним продовжувачем X-серії.

Літак X-1

Ракетоплан X-15

У 1947 році, пілотований капітаном Чаком Йегером літак X-1, став першим літаком, який подолав звуковий бар'єр. Ракетоплан X-15 на протязі більш ніж сорока років залишається єдиним літаком, який здійснював польоти в космічний простір. В рамках лінійки X також були плани на розробку літака, що працює на ядерній енергії (правда, в життя ця ідея так і не була втілена). Літак Maxwell X-57 стоїть на плечах справжніх гігантів авіації.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар