Шпаківня, яка роздає Wi-Fi в обмін на турботу про навколишнє середовище

Сприяння захисту навколишнього середовища може здатися невдячним заняттям. Ніхто не поплеще тебе по плечу за багаторазове використання пляшки для води, поділ сміття для подальшої переробки і намір купувати місцеві продукти. Але тут один датський підприємець вирішив нагороджувати жителів Амстердама за зниження рівня забруднення повітря. І робити це він збирається за допомогою шпаківень.

Ну, гаразд, не зовсім шпаківні. Проект, започаткований Джорісом Лемом, називається TreeWiFi, а в шпаківні встановлюються роутери і сенсори рівня окислення азоту. Пташкам там пожити не вдасться точно.

Джоріс Лем TreeWiFi

Девайси встановлюються по всьому Амстердаму, а LED-індикатори світловими сигналами відображають рівень забруднення повітря в цій конкретній зоні. Коли рівень забруднення знижується від критичної позначки, індикатор починає горіти зеленим світлом. І після того, як зелений загоряється, вбудований роутер починає роздавати абсолютно безкоштовний WiFi.

Згідно з веб-сайту проекту TreeWiFi, мета таких інтернет-дерев полягає в тому, щоб привчити людей частіше користуватися велосипедами або громадським транспортом, замість того, щоб керувати авто. Розробники розраховують на те, що розміщення таких індикаторів по всьому місту допоможе жителям отримати інформацію про те, до яких наслідків призводять їх колективні екологічні рішення. І, можливо, навіть надихнути їх на організоване проведення днів без використання автомобілів.

Проект TreeWiFi

Додаткове важливе завдання проекту TreeWiFi полягає у зборі даних по різних районах Амстердама. Дані про рівень забруднення повітря будуть збиратися локально і зможуть допомогти різним дослідникам. Для жителів міста буде також додаток від розробників, який допоможе знайти ці будиночки на деревах.

Проект TreeWiFi раніше зайняв перше місце на конкурсі Awesome Foundation в Амстердамі. І тепер Лем разом зі своєю командою відкрив краудфандінгові збори, щоб отримати можливість принести такі пташині, але не пташині будиночки на всі вулиці міста.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

1 Коментар

  • Михаил
    Михаил Неділя, 19 червня 2016, 05:36

    Рад за голландцев! У них и так все здорово, легализировано там, а тут еще и скворечники цо меряют и вайфай раздают... Хочу в Голландию!"

    Коментувати

Залишити коментар