Робот Bat Bot розправляє крила

Тваринний світ наповнений натхненням для робототехніків, які раз у раз створюють роботів на основі тварин, рептилій і, навіть, комах. Зустрічайте нового представника тваринного роботизованого царства: ним став робот Bat Bot, створений інженерами з університету Іллінойсу і Калтеха. Це робот у вигляді кажана, що шелестить крилами. Не виключено, що в майбутньому він зможе замінити собою дронів з пропелерами, а також допомогти вченим краще вивчити механіку польоту справжніх кажанів.

Кажани використовують складну м'язово-кісткову систему, щоб виконувати в повітрі по-справжньому акробатичні номери. Хоча, по лясканню крил в темряві так не скажеш. У польоті кажана задіяні суглоби плечей, ліктів, зап'ясть і ніг, завдяки чому свої крила він може повертати в сорока різних напрямках, а також різко пірнати вниз і міняти курс польоту.

Робот Bat Bot важить всього 93 грами, а довжина його крил у розмаху склала 0,3 метра. Це літальний механізм, натхненний живою істотою. Працює він завдяки маленькому вбудованому комп'ютеру й декільком сенсорам, що дозволяють йому літати автономно.

Відтворення крил кажана стало непростим завданням для дослідницької групи. Тонкі й гнучкі крила змінюють свою форму постійно під час польоту. Не тільки заради спрощення управління польотом для тварини, але і для підвищення ефективності кожного помаху кожного крила. Коли тварина опускається вниз, мембрани крил захоплюють повітря, як в кишеню. У найнижній точці мембрани повертаються в основне положення, випускаючи впіймане повітря і створюючи тим самим порив вітру для надування крила.

Дослідження команди були опубліковані, а можливості отриманого робота — продемонстровані на відео.

Дослідники не змогли підібрати матеріал, який був би досить еластичним для відтворення крил кажана. Тому їм довелося розробляти власні мембрани на основі силікону завтовшки в 56 мікронів. З повітряними кишенями такі ляскаючі крила можуть споживати набагато менше енергії, ніж при використанні технології, що дозволяє дронам триматися в повітрі. Такий Bat Bot може бути корисний у вузьких просторах, куди роботам не пробитися без ризику для себе, оточення та людей.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар