Робот SAW зміг би стати зіркою танцполу вісімдесятих

Кожен раз, переглядаючи новини про розробки в сфері робототехніки, ми замислюємося про те, що ось все. У людей скінчилися ідеї. Більше не знайдеться унікальних способів для пересування роботів, вони реально закінчилися на саламандра. Але ні. Обов'язково з'являється ще хтось, хто нас дивує. Іноді навіть не по одному разу.

Розробник Девід Заррук опублікував свої останні дослідження в журналі Bioinspiration & Biomimetics, де описав інноваційного робота SAW (Single-Actuator Wave). Робот описується як пристрій, здатний пересуватися вперед і в сторону, використовуючи хвилеподібні рухи. Грубо кажучи, SAW пересувається, використовуючи популярний в вісімдесятих танцювальний рух, який називався "хробак". Це фанк, хлопці!

Рух Single-Actuator Wave

Звичайно, справжні хробаки не пересуваються, використовуючи "хробака". Ті ж земляні черв'яки рухаються, використовуючи меридіональні рухи: витягуються, втягуються, витягуються вперед знову. Роботизований черв'як SAW рухається по амплітуді, яка більше схожа на рухи морських мешканців. Скатів, наприклад. Але яка різниця врешті?

Конструкція SAW проста. Як і все геніальне. Єдиний мотор запускає в рух "хребет" робота, який складається з ланок, створених на 3D-принтері. Структура ланок частково нагадує велосипедний ланцюг. Коли мотор запускається, ланки починають рухатися вертикально вниз і вгору. Коли робот торкається землі, він пересувається вперед.

Конструкція робота SAW роздрукована 3D-принтері

Рухатися робот може тільки в одному напрямку. Найбільша версія робота пересувається з максимальною швидкістю в 57 см/секунду, а це дуже вражаюче. Завдяки хвилеподібним рухам він зможе навіть плавати у воді. І навіть дертися вгору в обмеженому вузькому просторі.

Правда, робот вийшов даремний. Він не робить нічого, ось тільки пересувається за допомогою танцювального руху. Це — дослідний інструмент, завдяки якому вчені зможуть далі вивчати можливості локомоторики роботів. Може, коли-небудь саме ця розробка буде лежати в основі роботів, створюваних для вивчення поверхонь інших планет.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар