Mine Kafon Drone виявляє та знешкоджує заховані міни

Розробники дрона Mine Kafon Drone (MKD) поставили перед собою непросту задачу. Вони планують очистити за допомогою своїх нових пристроїв весь світ від захованих мін. За десять років. Звичайно, якщо збори на Kickstarter принесуть свої плоди, а дрони відправляться на масове виробництво.

Кожен день в світі на захованих мінах підривається 10 осіб. За результатами дослідження на сьогоднішній день по всьому світу закладено 100 мільйонів мін, кожна з яких може рвонути. Натрапляють на ці міни майже у 80% випадків саме невинні цивільні. Набагато рідше — військові. І зовсім рідко — фахівці зі знешкодження. Нарватися на міну сьогодні можна більш ніж в 60 країнах світу. Використовуючи нинішні системи знешкодження (фахівці з металошукачами, натаскані собаки, спеціальна техніка), позбавлятися від захованих мін ми будемо всю найближчу тисячу років.

Mine Kafon Drone

Після трьох років роботи над пристроєм MKD розробники з гордістю представили його на Kickstarter. Пристрій являє собою систему, спрямовану на пошук і розмінування знайдених закладених мін. Він вже автономно екіпірований для того, щоб відправитися шукати і знешкоджувати. Ось тільки повноцінного тестування технології ще не проводилося.

Пристрій запускається на потенційно небезпечну місцевость. Насамперед дрон облітає місцевість, де проводить картографічну зйомку, щоб визначити заміновані зони. Далі він знижується, починає досліджувати поверхню з вбудованим металошукачем. Ширяє дрон в 4 см над землею. Кожна виявлена міна відзначається на побудованій карті. Таким чином виходить скласти повну і чітку карту, де кожна замінована ділянка буде точно відзначена.

Mine Kafon Drone

Наступний крок в роботі дрона найважливіший. За допомогою роботизованої руки MKD встановлює точно над самою міною компактний детонатор з таймером. Часу на таймері досить для того, щоб дрон встиг злетіти на безпечну висоту до того, як станеться вибух і міна буде знешкоджена.

Тестувати Mine Kafon Drone планується в квітні 2017 року. Тести займуть близько трьох місяців, після чого дрони можна буде відправляти в першу країну, де відзначено небезпечні мінні поля. Роботи у творців девайса попереду ще багато. Але, можливо, за допомогою інвесторів на Kickstarter вони зможуть вже в найближчому майбутньому зробити наш світ трохи більш безпечним місцем.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар