Робот-бджола використовує статичну електрику для кріплення до поверхонь

Розробники з Гарварду представили мініатюрну роботизовану бджолу. І бджола ця навчилася, немов Людина-Павук, прикріплятися до поверхонь. Правда, павуки для кріплення використовують тисячі маленьких волосків-гачків на своїх лапках. А RoboBee користується силою статичної електрики.

Команда розробників з Гарварду і MIT шукала спосіб продовжити життя батареї свого мініатюрного дрона. Використання волосків і мікро-гачків на кінцівках пристрою, як дрон з інституту Стенфорда, не варіант для такої маленької машини, як RoboBee. Таким чином було вирішено використовувати статичну електрику для кріплення.

Всі пам'ятають, як повітряні кульки, після того, як їх потруть об одяг, починають кріпитися до стін. Точно за таким же принципом RoboBee прикріплюється до поверхонь. Інженери встановили амортизаційну плівку і доріжку електродів по верхній частині робота. За допомогою негативного заряду деякі електрони виштовхуються назовні. І коли це відбувається, крихітний дрон може прикріпитися до поверхні. Щоб підтримувати заряд (та й самого дрона в закріпленому положенні, щоб не впав), електродна доріжка випускає тривалий потік енергії.

Робот-бджола RoboBee

Розробники з Гарварда повідомляють, що робот витрачає в тисячу разів менше енергії, коли він кріпиться до поверхні, ніж коли застигає в повітрі. Це дозволяє істотно продовжити батарейці життя і дозволити самому RoboBee працювати довше.

Від досконалості система на даний момент, звичайно, далека. Поки вона дозволяє RoboBee прикріплятися до поверхонь столу, листя або вікон. На рівних поверхнях дрон тримається міцно. А ось на нерівних і шорсткуватих він не може триматися також надійно. Команда планує налаштувати RoboBee більш точно, щоб дрон міг вільно прикріплятися на стіни або на будь-якій іншій текстурі.

Зате розробники вже опублікували свої дослідження в науковому інтернет-журналі Science. І надали відео, яке демонструє сьогоднішні можливості мініатюрного дрона RoboBee.

Мікроскопічні повітряні дрони знаходяться на стадіях розробки та доопрацювання. Але в майбутньому вони можуть бути корисні в багатьох сферах. Наприклад, організовувати спостереження за роботами в зоні, де сталася природна катастрофа. Виявляти небезпечні хімікати. Або обстежити приміщення для поліції або військових.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар