Цей дрон здатний пересуватися по стінах, немов комаха

Розробники з університету Стенфорда створили дрона, який може дертися по стінах, як який-небудь жук. Ця можливість дозволить вирішити проблему обмеженою льотної здатності, що стала прокляттям девайсів цього типу.

Дрон здатний перебиратися по стінах і стелях, використовуючи кілька мікро-гачків (це такі текстурні аплікатори, за допомогою подібних в природі ящірки повзають по стінах) і один гак в хвостовій області. Мікро-гачки дозволяють йому повільно пересуватися, чіпляючись за нерівності в стінах. Він міцно тримається, використовуючи силу тертя. Завдяки таким здібностям, дрон може надійно фіксуватися на штукатурних матеріалах і шлакобетонних блоках.

Дрон здатний пересуватися по стінах

Це допоможе дронам використовувати заряд батареї більш ефективно. Замість того, щоб пристрій зависала в повітрі і витрачала на це багато енергії, дана конфігурація дозволить пілотованому дрону знайти підходяще місце і закріпитися, щоб відзняти відеоматеріал або зробити кілька фотографій, зберігаючи енергію. У теорії це також може допомогти дронам спокійно продовжувати роботу при погодних умовах, що не дозволяють продовжувати політ.

Рання версія цієї технології була представлена близько року тому. Дослідники наголошують, що технологія все ще не дозволяє дронам безпечно і надійно працювати в області поверхонь. Але висловлювали щиру надію на те, команда зі Стенфорда на сьогодні ближче, ніж коли б то не було до створення гаджета, готового хоч зараз вирушати вільно перебиратися по стінах, як своєрідний аналог Людини Павука.

Дрон здатний пересуватися по стінах

Спочатку рішення було запропоновано випускником лабораторії Стенфорда. Перший робот, здатний перебиратися по стінах, був названий SCAMP. Дизайн цього пристрою і був використаний при розробці нового дрона.

Команда Стенфорда зараз шукає шляхи для вдосконалення системи захоплення робота. І, ймовірно, експериментує з клейкими складами, щоб новий дрон отримав здатність перебиратися в тому числі і по гладких поверхнях.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар