Робот-тарган здатний стрибати як справжній

Будьте обережні, інсектофоби! Розробники з університетів Сеула і Берклі розробили жахливого роботизованого таргана. Цей монстр може не тільки повзати навколо тебе і викликати огиду, але ще й підстрибувати на півтора метра в повітря, а потім спокійно пересуватися далі.

У гонці за створенням самої автентичної роботизованої комахи деякі розробники надихаються динамічними мультимодальними пересуваннями справжніх. Мабуть, щоб дозволити комахам завоювати наш світ. Поєднуючи здатність бігати зі здатністю стрибати, можна зробити маленьких роботів набагато більш спритними і дозволити їм долати перешкоди, що виникають на шляху.

Більшість попередніх маленьких стрибаючих роботів, яких ми бачили, використовували пружинний механізм. Ось тільки ти можеш напхати такого робота найпотужнішою електронікою, але все одно не зможеш нормально контролювати: магнітуда пересувань (дистанція, висота, інші параметри) буде непередбачуваною.

Розробники таргана JumpRoACH представили зовсім інший механізм для стрибків. Так що, тарган зможе долати потенційні перешкоди на своєму шляху, здійснюючи стрибок за принципом, схожим з катапультою. Робот здатний підстрибнути на висоту в 1,6 метра. А важить він при цьому всього 60 грам.

Робот тарган jumproach

Робот JumpRoACH є простий пристрій з шістьма лапками для пересування, ромбоподібним механізмом для стрибків, активується за допомогою восьми латексних смужок і маленьким монітором. Користь від роботизованих комах поки залишається спірною, а ось технологія і матеріали виготовлення їх вражають. Найглобальнішим проривом в розробці цього робота став крихітний катапультний механізм, завдяки якому можна розрахувати і напрямок, і час стрибка механічної комахи.

Поки робот не здатний літати, але він вже оснащений крильцями, які розкриваються, коли після стрибка він встає на свої шість лапок. І починає марширувати прямо в бік твоїх кошмарів. Правда, льотні можливості для цього різновиду робота навряд чи можливі. Але крильця можуть допомогти роботу вдало планувати після високого стрибка. Механізм для стрибків в перспективі зможе використовуватися і в конструкції більших роботів.

Розробники не втомлюються представляти нам роботизованих комах. Залишається тільки радіти тому, що ми поки не маємо справи з цілою армією роботізірованнних комах-зомбі!

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар