Чарівні роботи Zooids в майбутньому зможуть принести тобі твій телефон

Зробити так, щоб робот поводився по-людськи, вкрай складно. Але ось запрограмувати його на поведінку, подібну комасі, набагато простіше. Ви коли-небудь бачили колонію мурах? А бджолиний рій? Звичайно, бачили. І самі розумієте, що велика кількість комах здатна робити вражаючі речі. Ні, роботи Zooids не стануть виробляти для вас мед або будувати мурашники. Але принцип їх роботи схожий з колективною діяльністю комах. Спільно безліч маленьких роботів здатні будуть виконувати вражаючі комплексні завдання.

Для створення таких роботів об'єдналися розробники з університету Стенфорда в США і двох французьких університетів. Кожен з роботів Zooids за розміром не більше трьох сантиметрів. Кожен оснащений колесами, гіроскопом, сенсором дотиків, оптичним сенсором і окремою батареєю. Роботи захоплюють заводи і фабрики по всьому світу, але ці малюки можуть оселитися на вашому робочому столі, працюючи спільно для того, щоб переносити предмети і демонструвати якусь інформацію. Вони функціональні і абсолютно чарівні, як ті діти-вуглинки з "Віднесених примарами".

Роботи Zooids

Вони не зможуть повести армію штурмовиків у бій, але зможуть працювати в команді для виконання простих завдань. Так роботи Zooids здатні виконувати функцію пікселів і ставати інтерактивним дисплеєм. Або зібратися натовпом і принести вам смартфон, коли вам буде лінь за ним тягнутися через весь стіл. Самостійно окремо вони функціонувати не здатні.

В тому, що стосується штучного інтелекту, роботи абсолютно нерозумні. Щоб ставити їм дійсно складні завдання, потрібен комп'ютер, за допомогою якого можна буде відстежувати стан кожного окремого юніта системи. Варіантів використання придумати для них можна безліч. На демонстраційному відео розробники представили далеко не всі шляхи застосування. Ви зможете без проблем придумати власні, якщо коли-небудь такі роботи поселяться у вашій кімнаті. Їх можна навіть зібрати самостійно. Звичайно, вони іноді можуть напружувати. Звичайно, ви неодмінно зламаєте одного або декількох, причому абсолютно випадково. Але світ, де більше не буде потрібно самостійно підбирати шкарпетки і відносити їх до корзини з білизною, став близький, як ніколи!

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар