Робот-саламандра Pleurobot пересувається, дереться та плаває як справжня

Саламандри вважаються одними з перших істот, які почали ходити по землі. Ці амфібії, що мають короткі кінцівки та звиваються — чудові плавці, здатні також лазити по деревах і стінах. Саме вони надихнули божевільних робототехніків з École Polytechnique Fédérale de Lausanne на створення нового біоміметичного механоїда. Робот Pleurobot імітує ходу амфібії з урахуванням особливостей хребта, що дозволяють істоті ковзати як по воді, так і по землі.

Розробники робота повідомляють:

— Пересування тварини являє собою дуже цікаву для досліджень взаємодію між тілом, хребтом і навколишнім оточенням. При створенні нашого робота ми намагалися наблизитися по максимуму до того, як пересувається жива саламандра в реальному світі.

Команда розробників провела дуже багато часу, переглядаючи відео з голчастим тритоном, щоб краще зрозуміти принципи, за якими ці ящірки пересуваються у живій природі. Вони уважно спостерігали за кутами кінцівок і кісток. Саламандри повзають по землі, деруться по деревах і плавають у воді, роблячи практично одні і ті ж базові рухи, змінюється тільки їх швидкість.

Робот-саламандра Pleurobot

І що ми отримали в результаті? Жахливий скелет! У справжньої саламандри у будові тіла налічується близько 40 спинальних фрагментів. У робота   Pleurobot їх всього 11, кістки друкувалися на 3D-принтері. Також він отримав синтетичну нервову систему. Але як би жахливо робот не виглядав, імітація ковзання саламандри гідна поваги. Його розробка може стати важливим моментом для хребетних технологій, адже в кінцевому підсумку подібні ящірки були нашими попередниками.

Pleurobot створений не тільки для того, щоб попестити почуття власної важливості розробникам. Розуміння зв'язку хребта і мозку для пересування відкриває багато нових шляхів для майбутньої розробки, наприклад, нейропротез або поліпшення екзоскелетів для людей з обмеженими можливостями. На даний момент команда планує зайнятися спостереженнями за іншими живими істотами та створювати нових біороботів.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар