Airbus підтримує розробку системи відстежування дронів

Нікому не хочеться стати свідком, а тим більше учасником нещасного випадку, пов'язаного з дроном. Щоб уберегтися від цього, необхідно переконатися в тому, що всі власники дронів вміють ними нормально управляти і ставляться до них з особливою уважністю. Але це занадто утопічний варіант. Значить, потрібно щось інше. Наприклад, система сенсорів і глушилок, за допомогою якої можна в певній зоні відстежувати дронів, а потім відправляти їх додому.

Така система сенсорів була дійсно створена завдяки стартапу Dedrone, який підтримується авіаційним гігантом Airbus. Керівник Dedrone, Йорг Лампрехт, не так давно виступив із заявою про використання системи безпеки проти нелегальних дронів:

— Маленькі дрони поступово завойовують низький авіапростір. Технологією дронів вже зацікавилися злочинці для організації контрабанди, шпіонажу і терористичних атак. Ми готові представити нову систему безпеки, яка захистить повітряний простір раз і назавжди. Наша система і система від Airbus повністю доповнюють один одного, дозволяють швидко відстежити дронів, що знаходяться поблизу і вжити контрзаходи автоматично.

Насамперед система виявляє дрона. Коли дрон залітає в захищену зону, активуються глушилки. Сигнал від власника дрона автоматично перекривається. Після цього пристрій робить те, на що він запрограмований   — відправляється назад в ту точку, з якої його запустили і летить, поки не зловить сигнал від пілота. Або починає здійснювати посадку.

Це не найяскравіший і видовищний спосіб позбавлення від дронів (для показухи завжди є лазери). Система не захоплює девайси в якусь мережу. Але система сенсорів і глушилок здається адекватним і ефективним рішенням проблеми дронів, що залітають, куди не треба. Пристрій не ламається, він просто відправляється назад, до свого господаря. Встановити такі системи в майбутньому можна буде в аеропорти, на стадіони, до ядерних реакторів, на урядові об'єкти і навіть на склади.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар