Розумні міські кіоски від Sidewalk Labs будуть не тільки роздавати WiFi

Деталі амбітного плану компанії Sidewalk Labs зі створення розумних районів прояснилися. За словами представників компанії їх плани заходять далі, ніж поширення вулицями кіосків з безкоштовним WiFi (в Нью-Йорку такі вже є). У перспективі ці ж кіоски отримають можливість моніторити все, від бійків та перехожих, до якості повітря, як у Амстердамі, і рівня вуличного шуму.

Розумні міські кіоски від Sidewalk Labs

У представленому компанією плані повідомляється:

—   Сенсорні кіоски-платформи допоможуть вирішувати проблеми, для яких необхідно мати точну інформацію в режимі реального часу. Серед таких проблем вуличний трафік і затори на дорогах, можливість ідентифікувати небезпечні ситуації і витік газу, спостереження за якістю і чистотою повітря.

Сенсори в кіосках будуть не тільки відслідковувати навколишню температуру і вологість, але також зможуть визначати частки повітря: озон, чадний газ та інші шкідливі хімічні компоненти. Два інших набори сенсорів будуть моніторити вуличні вібрації, рівень звуку, магнітні поля і всі видимі спектри, ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання.

Нарешті, сенсорна система під назвою City Activity буде спостерігати за пішохідним трафіком, а заодно зможе відстежувати потенційні загрози національній безпеці, такі як кинуті кимось на вулиці сумки. Та й безкоштовний гігабітний WiFi — чудова тема. Ось тільки з нею кіоски будуть визначати і відстежувати всі навколишні бездротові інтернет-девайси. Правда, швидше за все персональні дані будуть залишатися анонімними (але параноїкам все одно слід триматися від кіосків подалі).

Розумні міські кіоски від Sidewalk Labs

Зібрані завдяки кіоскам з камер та інших девайсів дані, що стосуються трафіку на дорогах, можуть бути використані для перерахунку часу в дорозі по Google Maps. Та й представники кожного міста, де в перспективі кіоски будуть встановлюватися, зможуть вирішити, який набір сенсорів їм потрібен. Компанія Sidewalk Labs пропонує постачати кіоски безкоштовно, але витрати у міст все одно будуть немаленькі — на установку, налаштування і підтримку вуличних розумних пристроїв. За приблизними підрахунками в перший рік 100 таких кіосків обійдуться місту, яке вирішть взяти участь в програмі розумних районів, в 4,5 мільйона доларів.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар