Virtual Eye від DARPA створює 3D зображення лише з двома камерами

Віртуальна технологія FreeD від Intel, яка використовується для повторного програвання ключових моментів матчів ліги NBA та інших видів спорту, звичайно, дуже крута. Але для її використання необхідно встановлювати безліч камер, а заодно потужну енергетичну установку. У компанії DARPA, що займається розробкою технологічного обладнання для військових сил, задумалися над схожою технологією, яка дозволить солдатам і рятувальникам отримувати кращу ситуаційну обізнаність.

Військовослужбовці і рятувальники, само собою, не можуть тягати на собі величезну кількість комп'ютерного обладнання на поле бою або на місце катастрофи, що сталася. Компанія DARPA об'єдналася з NVIDIA для створення системи Virtual Eye. Ця система дозволить звести два зображення в синтезовану 3D-версію в реальному часі. І для цього знадобляться тільки ноутбук і пара камер.

Для початку до палаючої або аварійної будівлі відправляють двох дронів або роботів, оснащених камерами. Дрони направляються в різні локації. Далі справа за програмним забезпеченням. Управління відбувається через ноутбук, який оснащений подвійною відеокартою NVIDIA K20 GPU. Отримані з камер зображення зводяться у віртуальну живу сцену, а завдяки екстраполяції пропущені пікселі заповнюються. Звичайно, картинка буде не такою гарною, як та, що виходить з FreeD, але зате користувачі зможуть отримувати живий і безперервний стрім з місця події.

Синтезоване зображення, яке виходить в результаті, зможе допомогти співробітникам служби порятунку знаходити постраждалих, що опинилися заблокованими під час пожежі. За допомогою системи можна оглянути все навколо об'єктів, а в деяких випадках - навіть зазирнути крізь них. Солдатам Virtual Eye також допоможе знаходити супротивників, що ховаються, і обчислювати пастки. Рятувальники і солдати зможуть розробляти точні плани порятунку, отримуючи найбільш чітку і повноцінну інформацію, а не обмежуватися однією камерою.

Розробники вважають, що Virtual Eye в перспективі можна буде використовувати і для спорту, і не тільки для повторного програвання моментів. З підтримкою додаткових камер телевізійні та кабельні канали зможуть записувати і пускати онлайн 3D-трансляцію матчу. Таким чином глядач сам зможе контролювати, з якого кута огляду йому дивитися матч. Це дозволить тобі зайнятися чимось ще з твоїм дорогоцінним VR-пристроєм.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар