Що таке окуляри віртуальної реальності?

Життя сучасної людини неможливо уявити без всіляких гаджетів і пристосувань. Одним з останніх нововведень стали пристрої VR, які оцінили сотні любителів ігор і перегляду 3-D фільмів. Окуляри віртуальної реальності дозволяють поринути в особливий світ і відчути кожне явище, що відбувається по той бік екрану.

Ставши щасливим володарем такого девайса, ви зможете випробувати воістину непередавані відчуття! Ця модна технологія повинна з'явитися не тільки у геймерів і любителів технічних новинок, але і у звичайних користувачів, адже її можна використовувати як з розважальною, так і з освітньою метою. На сьогоднішній день окуляри віртуальної реальності застосовують для проведення віртуальних екскурсій і подорожей, навчання дітей і конструювання різноманітних життєвих ситуацій, освоєння тваринного і рослинного світу і т. Д. Познайомимося з ними ближче?!

VR окуляри

Головні різновиди

Фахівці виділяють кілька видів VR пристроїв.

Вид

Особливості

Плюси

Мінуси

Для кінотеатрів

Найпростіші моделі, призначені для переглядів 3D фільмів в кінотеатрах.

Доступність.

Підходять лише для кіно.

Для TV

Бувають активними (затворів) і пасивними. У першому випадку картинка подається послідовно, у другому - одночасно.

Прийнятна ціна, просте використання.

Чи не дозволяють озирнутися на 360 градусів. Затворні моделі вимагають підзарядки і можуть викликати втому.

Для смартфонів

Призначені для мобільних ігор в режимі VR та перегляду фільмів у форматі 3D. Можуть підключати до ПК за допомогою USB. Якість картинки залежить від розширення дисплея і матриці телефону - чим краще ці характеристики, тим яскравіше відчуття.

Мобільність, низька вартість.

Обмежений вибір мобільних ігор і додатків, що підтримують технології VR. Недостатньо висока якість графіки.

Для ПК і ноутбуків

Працюють лише з персональними комп'ютерами. Оснащені якісним дисплеєм, всіма необхідними аксесуарами і вбудованими сенсорними датчиками, що відстежують позицію людини в віртуальному просторі.

Великий вибір VR додатків та ігор. Універсальність - підходять для перегляду тривимірних фото і відео, підтримують звичайні тривимірні ігри.

Висока вартість, стаціонарність.

Для геймерських приставок

Чи мають ті ж технічні характеристики, що й окуляри для ПК, але «заточені» під ігри. Сумісні лише з ігровою консоллю. Мають вбудованої гарнітурою і сенсорами руху.

Підтримують гри з сильною графікою. При наявності спеціальних програм можуть підключатися до ПК.

Стационарность, дорожнеча.

Автономні VR/ AR-окуляри (шоломи)

Відрізняються підвищеною функціональністю, мають потужний процесор, просунуту систему лінз, власну ОС, батарею і великий обсяг пам'яті (оперативна + флеш-карта). Створюють доповнену реальність, відображаючи об'ємні предмети в реальному світі.

Мобільність, відсутність прив'язки до консолі, комп'ютера або смартфону.

Висока вартість.

Принцип дії

Роботу пристроїв для VR забезпечують кілька елементів:

  • Навушники або колонки - служать для передачі звуку;
  • Просторові сенсори - виводять зображення на монітор і дозволяють людині не тільки взаємодіяти з елементами віртуальної реальності, а й управляти ними;
  • Гіроскоп - спеціальний прилад, який відстежує повороти голови і покращує орієнтацію у віртуальному світі.

Крім цього ефект об'ємного зображення досягається за рахунок того, що на кожне око користувача проектується окрема картинка, а всі рухи гравця аналізуються в режимі реального часу.

Окуляри віртуальної реальності для смартфонів

Чим відрізняються окуляри віртуальної реальності?

Незважаючи на те, що більшість моделей має схожу конструкцію і однаковий принцип роботи, між ними існує кілька важливих відмінностей:

  • Матеріал - VR окуляри виготовляють з картону або пластику. Перший набагато дешевше, але не такий довговічний;
  • Додаткові можливості (спеціальна система управління, можливість заряджати телефон в процесі гри та ін.) - роблять використання очок ще більш приємним;
  • Гнучкість в налаштуванні - дозволяє регулювати положення і фокус лінз в залежності від відстані між очима і особливостей голови;
  • Форма (автономний шолом або окуляри, відкритий або закритий відсік для мобільного пристрою) - впливає не тільки на зовнішній вигляд гаджета, але і на глибину занурення у віртуальний світ.

Від чого залежить ціна?

Вартість окуляри віртуальної реальності залежить від цілого ряду чинників - функціональності, призначення, якості, технічних характеристик, бренду та ін. Так, найбільш доступною різновидом пристроїв для віртуальної реальності є моделі для смартфонів. Вони коштують від 10 до 160 $. На другому місці цінового рейтингу розташувалися окуляри для геймерських приставок - їх купівля обійдеться в 300-400 $. Далі йдуть пристосування для комп'ютерів - за них доведеться віддати від 460 до 1000 $. Ну а найдорожчими вважаються автономні VR-шоломи, вартість яких стартує от 3000 $.

Окуляри віртуальної реальності

Також слід зазначити, що пристрої, виготовлені маловідомими китайськими фірмами, будуть набагато дешевше аналогів, представлених в лінійці великих світових виробників. Однак якщо останні відповідають за якість своєї репутацією, то китайський ширвжиток зламається дуже швидко.

Оцініть матеріал
(71 голосів)

Залишити коментар