Химерні сандалі допомагають інвалідам грати у відеоігри ногами

Коли Джордж Левай втратив обидві руки через інфекційний менінгіт п'ять років тому, багато хто почав думати, що його дні, як геймера, закінчені. Адже дуже складно грати, коли немає чим натискати на кнопки управління. Але ці припущення далекі від реальності. Разом з двома іншими аспірантами університету Джона Хопкінса Левай розробив прототип системи, яка дасть можливість інвалідам з ампутованими верхніми кінцівками управляти іграми. В управлінні задіяно ноги інвалідів. Розробка вже встигла отримати гран-прі на студентському конкурсі Intell-Cornell Cup 2016. Сума гранту склала 7 500 $.

Левай співпрацював зі студентами Адамом Лі і Нейт Тран. Утрьох вони організували команду розробників, відому сьогодні як GEAR.

Прототип технології від GEAR це пара сандалій на платформах. На кожній розташовано три сенсора під підкладкою. Сенсори здатні визначати варіації рухів ніг. Вони визначають підняття ніг і нахили в бік п'яти або носка. Вбудована схема живлення переводить кожен рух в певну команду для управління грою.

Згідно базововій конфігурації, яку представила команда розробників, пристрій еквівалентний восьмикнопочному пульту управління. Попрактикувавшись, однак, його можна налаштувати на управління двадцятьма кнопками. Розробники проводили онлайн-опитування після тестування пристрою. У 81% із фокус-групи розміром 51 глядач при стрімі гри не вдалося коректно визначити, які геймери використовували для управління пристрій від GEAR, а які грали "по-старому". Тестувався пристрій на таких іграх як Fallout 4, Counter Strike і World of Warcraft.

Команда GEAR

Джордж Левай повідомляє про те, що проект GEAR — щось більше, ніж просто розробка пристрою для відновлення геймерських здібностей:

— 20-30 відсотків усіх людей, кінцівки яких були ампутовані, страждають від депресії. У них з'являються проблеми з соціалізацією, особливо це критично для молодих людей. А в Америці людей з ампутованими верхніми кінцівками не менше 200 000. Контролер GEAR дає цим людям можливість вільно соціалізуватися на поле, де інвалідність практично не має ніякого значення. Це і є основна причина, чому ми взагалі взялися за розробку ножного контролера.

Левай, Лі і Тран запатентували свою технологію. На даний момент вони займаються ліцензуванням ножного контролера і підшукують компанію, яка зможе поставити його на потік і зробити доступним. Команда GEAR вже встигла отримати рекомендації від провідних фахівців в області біоінженерії.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

1 Коментар

  • NOD32
    NOD32 Субота, 25 червня 2016, 17:06

    Искренне восхищаюсь такими людьми. Потрясающе!

    Коментувати

Залишити коментар