Переносний пристрій Horus допоможе сліпим з навігацією, розпізнаванням облич і читанням

У давньоєгипетській міфології бог Гор (Horus) втратив у битві око. Згодом це око було відновлено іншим богом, Тотом. Око Гора стало символом відновлення і одужання, а ім'я самого бога стало чудовим варіантом для назви нового переносного пристрою Horus для сліпих і слабозрячих людей. Пристрій Horus покликаний допомагати їм огинати перешкоди, розпізнавати обличчя і об'єкти, а також читати знаки, покажчики та книги.

Девайс, розроблений шведським стартапом Eyra, складається з обідка, який тримається на задній частині голови, навушників на його кінцях і камерах по обидва боки. Камери стежать за тим, що відбувається навколо носія пристрою. Необхідні повідомлення приходять йому в голосовому форматі через навушники. Навушники тільки закривають вуха, сама система працює на кістковій провідності. Користувач таким чином все одно зможе самостійно чути оточуючі його зовнішні звуки, а начитка з девайса не буде нікому заважати.

Асистент для сліпих Horus

Головний обруч зв'язується проводовим шляхом з окремим юнітом, розмір якого не більше, ніж у смартфона. У нього вбудовано процесор і батарейку, кабель довжиною 1 метр. Міняти гучність і налаштування користувач зможе як через кнопки на обручі, так і через цей юніт. Пристрій працює на алгоритмах глибокого навчання, що дозволить йому розпізнавати обличчя і предмети. Щоб отримати детальний опис, користувачеві досить буде натиснути на кнопку.

Також на Horus можна створити цілий контакт-лист для сліпого і людей з вадами зору: обличчя іншої людини можна відсканувати і внести в базу з певним ім'ям. Пристрій сповістить носія, коли з людиною з контакт-листа він зустрінеться знову. Те ж саме можна проробляти з предметами, щоб, наприклад, відрізняти пляшки з соком від пляшок з молоком. Система розпізнавання девайса працює і з двомірними форматами: він зможе описувати фотографії або навіть зачитувати книги, переводячи звичайний текст у аудіо-формат.

Гаджет для сліпих Horus

У режимі навігації девайс використовує стерео-камеру для визначення відстані між об'єктами на шляху носія. Ця система об'єднується з аудіо-системою для визначення рухомих об'єктів, таких, як машини у процесі паркування.

Eyra проводила тести в італійському суспільстві, розширена бета-програма очікується до січня 2017 року. Повноцінно пристрій планується випустити пізніше в тому ж році. За повідомленнями від розробників коштувати він буде 2000$.

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар