Тростина mySmartCane допоможе сліпим та людям із вадами зору краще орієнтуватися

Тростини для сліпих останнім часом раз у раз намагаються модернізувати. Одні дослідники додають до них систему розпізнання осіб, щоб власник тростини міг впізнавати своїх друзів і знайомих. Інші прикручують лазерні далекоміри для визначення предметів на шляху власника тростини. Нова система mySmartCane також спрямована на допомогу сліпим людям в пересуванні. На її кінці розташовується куля, в яку вбудовуються різні сенсори, що дозволяють сліпій людині краще орієнтуватися на місцевості.

Палиця meSmartCane стала винаходом мрії студента університету Манчестера Васіліза Цормпацудіса. Його мати страждала від пігментної дистрофії сітківки, очного захворювання, при якому руйнуються клітини сітківки, викликаючи тим самим зорову патологію. Винахідник також розмовляв з деякими людьми, які користуються тростинами для сліпих, перш ніж представити світові свою версію. Після таких бесід він зрозумів, що необхідно створити щось одночасно доступне і просте.

Палиця mySmartCane допоможе сліпим

І так, він зробив на 3D-принтері кулю, яка буде сумісною з абсолютно будь-якою тростиною для сліпих. А потім оснастив цю кулю ультразвуковими сенсорами для визначення дистанції до найближчого об'єкта бездротовим способом. Це, насправді, схоже на технологію, використану в UltraCane, пристрої, випущеному аж десять років тому. Але принцип навігації людини з порушеними зоровими функціями все-таки дещо відрізняється.

Замість того, щоб переводити інформацію у вібрацію, яку власник тростини може відчути на рукояті, ця система переводить її в аудіо-сигнал. Прямо як датчик парковки буде пищати все частіше в міру наближення вашого бампера до машини, припаркованої позаду. Такими аудіо-сигналами система mySmartCane попереджає власника тростини про наближення до якогось об'єкту. А щоб не дратувати оточуючих звуком, його можна перевести на навушники: як звичайні, так і кісткопровідні.

Палиця mySmartCane

Система експериментальна, розробник зробив її в якості дослідницького проекту. Поки вона знаходиться на стадії раннього прототипу, однак, у творця вже є думки про те, як поліпшити дизайн. Він планує додати сенсор для визначення предметів, розташованих високо. І все-таки прикрутити можливість подачі сигналу вібрацією, а не тільки звуком. Про всі ці свої плани розробник говорить в відео, що демонструє технологію.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар