Набір Taclim від Cerevo перенесе рухи ваших рук і ніг у віртуальну реальність

Девайсів, спрямованих на перенесення рухів рук у віртуальну реальність, стає все більше. Це і контролери Oculus Touch, і пульти управління Vive і навіть Move для PSVR. Ноги — зовсім інша справа. Однак, незабаром ми напевно зможемо буквально "поставити на ноги" свого цифрового аватара завдяки Taclim від Cerevo, набору із взуття і рукавичок, захоплюючих рухи, що переносять їх у віртуальну реальність і повертають тактильні відчуття.

Так, рукавичками ці "рукавички" назвати складно, але саме так їх описує розробник. Вони виглядають скоріше як ручки, що кріпляться між ваших пальців. Ручні пристрої реєструють рухи завдяки вбудованому сенсору, а потім генерують тактильний фідбек через тактильний мотор. Але більш цікавим тут є взуття для віртуальної реальності. За допомогою тих же сенсорів воно відстежує рухи ніг носія. Серед датчиків є акселерометр, гіроскоп і геомагнетичний сенсор. На кожній нозі по три тактильних мотора — один на підборах, інший на подушечці стопи, а третій на верхній частині між пальців. На рукавичках по одному мотору, в сукупності в наборі їх виходить вісім.

Cerevo Taclim на ноги

Зібраний фідбек дозволяє відтворити для носія відчуття від ходьби по різних поверхнях. Сніг або пісок будуть хрустіти під ногами, тоді як дерев'яне або бетонне покриття будуть відчуватися інакше. По-різному буде відчуватися і те, куди ви штовхає свого ворога ногою — в м'який живіт або в щільний щит. Для розробників програмного забезпечення схеми вібрацій будуть доступні через плагін Юніті. Унікальні можна буде створювати в форматі .wav.

В ідеалі ця система може вирішити багато проблем мобільності у віртуальній реальності. Однак, варто вже зараз враховувати, що багато VR-ігор використовують систему телепортації гравця між локаціями (на яку розробники і покладаються). набір Taclim виглядає досить портативним для домашнього використання. Але, звичайно, відправитися погуляти в парк на таких каблуках ви навряд чи зважитеся. Може, варто дочекатися, поки хто-небудь об'єднає нові Vive Trackers від HTC з парою зручних шльопанців?

Набір Taclim від Cerevo

Зв'язуються між собою компоненти системи Taclim або по Bluetooth Low-Energy, або за допомогою бездротового обруча sub-CHz. Правда, невідомо, скільки часу протримаються батареї на одному заряді. Немає також ніякої інформації про те, скільки буде коштувати набір і коли його можна купити.

Галерея зображень

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар