Перший в світі мотоцикл, надрукований на 3D-принтері

З назвою компанії Airbus зазвичай асоціюються масивні літаки, здатні облетіти весь світ. Але не тепер. Компанія Airbus представила нам зовсім інший вид транспорту. Ним став мотоцикл, який немов прийшов до нас з фільмів про Чужого. І мотоцикл цей повністю видрукуваний на 3D-принтері.

Мотоцикл назвали Light Rider (Девід Хассельхофф, напевно, обурений до глибини душі!). І насправді розробкою його займалася дочірня фірма Airbus — APWorks. Одержаний мотоцикл важить всього 35 кг. Він оснащений електричним двигуном потужністю в 6 кіловат, завдяки якому може розганятися від 0 до 80 км/год за кілька секунд.

Light Rider важить всього 35 кг

Каркас мотоцикла повністю зроблений за допомогою точкової лазерної системи, що друкує об'ємні 3D-моделі. За допомогою цієї технології дрібні частинки алюмінію плавляться і з'єднуються в одне ціле. Спосіб дуже схожий на лазерне прожарювання: той жеж 3D-друк, тільки в промислових масштабах. За підсумком машина була зібрана з деталей, зроблених з безлічі дуже тонких — в 60 мікрометрів (це 0,006 см) — шарів.

Мотоцикл Light Rider

Мотоцикл виглядає так, немов затягнутий в павутину. І вийшов саме таким дизайн навмисно. APWorks розробила алгоритм полегшеної структури для Light Rider, щоб звести вагу до мінімальних показників. Але при цьому так, щоб каркас мотоцикла вийшов досить міцним, щоб витримувати навантаження під час регулярних поїздок. В результаті вийшов мотоцикл, який зовні більше схожий на екзоскелет, ніж на машину. Над дизайном APWorks працювали з усією скрупульозністю, використовуючи біонічні структури і надихаючись найпростішими природними процесами, щоб отримати потужну, але полегшену конструкцію.

Light Rider схожий на екзоскелет

Згідно з повідомленням компанії, Light Rider — найперший в світі мотоцикл, створений на 3D-принтері. Точніше — перший працюючий. Ентузіасти, які намагалися роздрукувати собі стильну Хонду, вже зустрічалися. Але жодна зі спроб зробити робочу модель не оберталася успіхом.

Якщо ви хочете стати володарем Light Rider, варто якомога швидше вставати в чергу. Розробники планують випустити в продаж всього 50 таких мотоциклів. Коштувати модель буде 56000 $ (плюс податки). Ціна, звичайно, крута. Але ви тільки подумайте, як класно буде покататися на такій унікальній машині!

Оцініть матеріал
(0 голосів)

1 Коментар

Залишити коментар