У Британії створили функціонуючу звукову викрутку

Пристрій, представлений дослідницькою командою з університету Брістоля, навіть близько не схожий на викрутку, яку використовує Доктор в серіалі "Доктор Хто". Зате з його допомогою можна переміщати об'єкти на одній тільки акустичній левітації. "Викрутка" разом з пристроєм, названим рукавиці левітації, була розроблена для того, щоб за допомогою акустичної левітації дозволити людям працювати з небезпечними матеріалами.

На порталі Брістольського університету розробники повідомляють:

— Подані нами прототипи все ще досить лімітовані. Але це   — тільки перший камінь на стежці розробки нашої технології, в майбутньому вона буде вдосконалена.

Девайси, розроблені в Брістолі, демонструються на відео, представленому дослідницькою групою. Двохвилинний ролик знаходиться у вільному доступі.

Принцип роботи акустичної левітації стає зрозумілий вже з її назви: для переміщення об'єктів використовуються звукові хвилі. Способів використовувати цю технологію безліч, але розробники на відео вирішили продемонструвати принцип захоплення і левітування пристроєм невеликих предметів. Раніше левітовані об'єкти були обмежені в русі, та й повертатися не могли. За допомогою акустичної левітації можна вільно повертати невеликі об'єкти. Це може виявитися корисним в медичному середовищі або при проведенні експериментів з небезпечними матеріалами.

В описі дослідження говориться:

— Однопроменева левітація дасть можливість маніпулювати частинками всередині нашого тіла. Такі маніпуляції можуть бути корисні для засвоєння спрямованих ліків. Або для контролю мікро-роботів, якими не вийде управляти за допомогою магнітного резонансу.

Звукова викрутка того самого Доктора, очевидно, працює не без допомоги якоїсь магії. Адже з її допомогою герой культового британського серіалу міг робити практично все — розкривати замки, зламувати комп'ютерні системи і сканувати будь-які об'єкти. Все, що потрібно для сюжетної дії. Так що, поки з Брістольськими звуковими пристроями до цього рівня ми не дійшли. Але, може, через пару тисяч років наблизимося.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар