Цей самовідновлюємий матеріал може вирішити багато проблем електроніки

Експериментальний електронний матеріал здатний функціонувати в умовах підвищеної вологості. І навіть якщо його розрізати навпіл, він зможе продовжувати працювати, як тільки самостійно відновиться.

Фізичні обмеження існуючих матеріалів — одна з основних проблем, з якими доводиться стикатися розробникам гнучких електроприладів, будь то будь-яка електроніка що носиться, медичні або спортивні девайси. Якщо гнучкий матеріал, використаний при розробці, зламається, пристрій або зовсім перестає працювати, або продовжує, але вже далеко не так добре, як спочатку.

Дослідницька група під керівництвом професора Чень Вона з університету Пенсільванії розробила гнучкий матеріал, здатний самостійно відновлюватися. Його можна використовувати в електронних пристроях навіть після численних пошкоджень.

Головною складністю, що встала перед розробниками, стала необхідність повертати матеріал в початковий формат так, щоб він зберіг при цьому набір всіх своїх функцій. Так дослідники зіткнулися з ситуацією, де після відновлення матеріал все ще міг утримувати електричний опір, але втрачав здатність проводити тепло. Гіпотетично, якщо такий матеріал пошкодиться і відновиться в уже готовому виробі, це пристрій почне перегріватися в процесі використання. А це не дуже добре.

Нанокомпозитний матеріал, який в результаті вийшов у пенсільванської команди, став механічно міцним, стійким до електричних викидів, теплопровідний і при цьому сумісний з ізолюючими деталями. Якщо матеріал розрізати навпіл, а потім половинки з'єднати при високій температурі, він відновиться з двох частин в єдине ціле практично повноцінно. Після відновлення тонка смужка цього матеріалу здатна буде витримувати вагу в 200 грамів.

На відміну від інших відновлюються матеріалів, нанолисти, отримані в університеті Пенсільванії, стійкі до вологості. Це означає, що користуватися пристроями з цього матеріалу можна буде навіть в душі.

Професор Чень Он каже:

Це перший раз, коли відновлюємий матеріал створений так, щоб відновлюватися він міг безліч разів, при цьому зберігаючи свої властивості. Ми вважаємо, що корисний він буде в багатьох галузях.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар