Цей лазерний 3D-принтер друкує металом прямо в повітрі

Новий 3D-принтер, розроблений в Гарварді, здатний створювати металеві об'єкти, які звичайні 3D-принтери зробити не можуть. Замість того, щоб накидати один шар на інший, ця машина розроблена так, щоб виплавляємий метал негайно самостійно застигав, зберігаючи форму. Це дозволить вільно друкувати деталі, які виглядають так, немов вони органічно застигли прямо в повітрі.

Принтер розроблений в університеті інженерії Вісс в Гарварді за участю школи інженерії імені Джона А. Полсона. Він використовує "чорнило", створене з срібних наночастинок. Сфокусований лазер розігріває матеріал і змушує його застигати в той момент, коли він опиняється зовні.

3D-принтер друкує металом прямо в повітрі

Згідно з повідомленням Марка Скайлар-Скотта, одного з розробників, найскладнішою частиною стало доведення технології до розуму. Якщо лазер наблизиться надто близько, наночастинки тверднуть і заб'ють носик пристрою. До того ж, система може зруйнуватися, якщо не буде підібраний ідеальний таймінг. Тепер, коли розробники підібрали правильні умови, ця технологія в майбутньому зможе використовуватися для друку гнучких і індивідуально розроблених деталей для носіння на тілі електронних пристроїв, сенсорів і медичних девайсів.

Керівник інституту Вісс Дональд Інгбер каже:

— Цей витончений спосіб використання лазерної технології дозволить розширити можливості сучасних 3D-принтерів. Технологія може не тільки надихнути на розробку нових продуктів, але і просунути вільне створення стійких деталей до нових надихаючих технологічних горизонтів. Це демонструє, що колишні дизайнерські ліміти можуть бути розширені за допомогою однієї інновації.

Для технології поки не придумали ніякої пихатої назви. Її описують як спрямований друк з використанням лазера. За допомогою такої печатки можна отримати прекрасні гнучкі деталі практично будь-який, навіть самої хитромудрої, форми. При демонстрації можливостей нової технології за допомогою лазера були надруковані чарівні дротові метелики.

Дослідження команди розробників були опубліковані в науковому онлайн-журналі PNAS. Разом з демонстраційним відео, яке вже є до перегляду.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар