Робот ElliQ допоможе літнім людям залишатися на зв'язку зі своїми близькими

Компанія Intuition Robotics представила новий домашній роботизований девайс ElliQ, що дозволяє літнім людям залишатися на зв'язку зі своїми рідними та друзями, не використовуючи при цьому смартфони або планшети, з якими їм буває важко розібратися. Система багато в чому нагадує Amazon Echo, але працює зі супутнім планшетним девайсом. За допомогою цього планшета глава сім'ї або особа, яка є відповідальною за догляд за літньою людиною, може отримувати необхідну для нього інформацію. Наприклад, дізнатися, що з температурою в приміщенні.

Розробники називають свій пристрій "активним компаньйоном для літніх людей". Він і розроблявся спеціально для людей у віці, щоб допомагати їм не відриватися від оточуючого їх світу. Як стає зрозуміло з демонстраційного відео, ElliQ розмовляє зі своїм власником, попереджає його про завдання, заходи, повідомлення. Повідомлення, що надсилає система, використовують природну мову.

Робот ElliQ для літніх людей

Наприклад, якщо доросла дитина дзвонить своєму літньому батькові, ElliQ голосом попередить про це власника, а також запитає, чи хоче він прийняти дзвінок. Якщо власник голосом відповість "так", ElliQ моментально перемкне його на відео-зв'язок з сином. Відео-дзвінок транслюватиметься на планшетний девайс.

ElliQ призначений не тільки для того, щоб повідомляти власника про дзвінки й повідомлення. Пристрій ще й допомагає літній людині не сидіти на місці, пропонуючи різноманітну активну діяльність. Наприклад, якщо власник дивиться занадто багато телевізора, робо-компаньйон може запропонувати йому зайнятися фізичною активністю. А заодно може порадити книги або музику для приємного проведення часу.

Робот ElliQ

Більш того, система працює як персональний асистент. Вона нагадує власникові про те, що пора прийняти таблетки або відправитися на призначений прийом у лікаря. Члени сім'ї можуть отримувати доступ до домашньої обстановки власника, щоб перевіряти, чи все з їх літнім родичем гаразд, чи не потрібна йому якась допомога.

ElliQ

Як і багато інших асистентів із штучним інтелектом, ElliQ вчиться, дізнається більше про свого власника, щоб пропонувати більш актуальні йому рекомендації по заняттях, книгах, музиці. А роботизований компонент системи діє приблизно як людина, навіть рухається, щоб передати емоції. Також на ньому можуть відображатися зображення, він може видавати звуки або просто працювати в якості чарівного нічника.

Купити асистента поки не можна. Але зацікавлені можуть записатися до листа очікування.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар