Робот Gita від виробників скутера Vespa буде тягати покупки замість вас

Тепер слово “Vespa” буде асоціюватися у вас не тільки з мопедами, а й з роботизованим багажем. Нове відділення компанії, відповідальної за виробництво знаменитого скутера, представило округлий девайс на двох колесах для перевезення речей. Пристрій одержав назву Gita. І перевозити всередині себе він може до 18 кг вашого скарбу. Так, з ним навіть можна ходити по магазинах за покупками, адже роботизований багаж буде слідувати за вами буквально по п'ятах.

Назва Gita вимовляється як "джи-ту", що означає "коротку поїздку" в перекладі з італійської. Пристрій 66 см у висоту, поворотного радіусу не має, може подорожувати зі швидкістю велосипеда (до 35 км/г). Також пристрій Gita здатен підлаштовуватися під швидкість ходьби свого господаря, щоб всюди слідувати за ним.

Робот Gita від виробників скутера Vespa

А як же це працює? Користувачеві потрібно носити білий пояс з камерою на передній частині. Використовуючи існуючу технологію SLAM, пристрій вибудовує тривимірну карту тієї місцевості, по якій проходить користувач. Завдяки карті Gita може контролювати своє місце розташування, а за допомогою встановленої стерео-камери відстежує місце розташування користувача. Ви можете навіть згорнути в провулок, робот все одно вас наздожене, бо оптично бачить весь шлях, який долає його власник.

Робот Vespa Gita

Прокладений шлях Gita може запам'ятати, щоб повернутися за ним автономно. По маршруту користувач може навіть запланувати зупинки для робота. Перешкоди на шляху робот визначає за допомогою ультразвукової системи, що дозволить йому не натикатися ні на що. Вбудована батарея на одному заряді пропрацює вісім годин (на швидкості ходьби), а для повної підзарядки потрібно три.

Vespa Gita

Розробники з Vespa планують насамперед відправити робота Gita на тестування корпоративними клієнтами. Приблизно через рік буде тестуватися користувацька версія. А повноцінно представлений публіці він буде 2 лютого в Бостоні. Поки ж немає ніякої більш докладної інформації ні про доступність простим смертним, ні про ціну девайса.

Галерея зображень

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар