Машини, що посміхаються, підкажуть пішоходам, коли переходити дорогу безпечно

Автономні машини в майбутньому допоможуть скоротити трафік і зробити дороги безпечнішими. Але поки не дуже зрозуміло, як вони будуть взаємодіяти з пішоходами. У великих містах водії та пішоходи на переході розуміють один одного за поглядами й мовою тіла. Комп'ютер на це просто не здатний. Вирішити цю проблему спробували шведські винахідники, які представили систему Smiling Car для автономних машин, здатну посміхатися перехожим.

Згідно з дослідженнями команди розробників з Semcon, дев'ять з десяти пішоходів шукають зорового контакту з водієм, перш ніж перейти дорогу. На жаль, коли за кермом немає водія-людини, здійснити зоровий контакт неможливо. Пішохід, дивлячись на машину, що наближається до переходу, просто не зрозуміє, збирається вона зупинятися чи ні.

Система Smiling Car для автономних машин

Розробники "усміхненої" системи підійшли до вирішення проблеми дуже просто. На автомобілі буде запалюватися велика посмішка, за якою пішохід зрозуміє, що дорогу можна переходити, не боючись за свою безпеку. Також розробники повідомляють, що сама система буде використовувати сенсорну технологію, більш просунуті камери і лазерні сенсори для визначення рухів голови пішохода. Це дасть системі можливість краще розуміти наміри людини по ту сторону бампера.

Коли машина не посміхається перехожим, на дисплеї відображається нейтральна смужка. У прес-матеріалах система демонструється на прикладі автомобіля Mazda 6, але ніяких згадок й інформації про зв'язок з певним брендом автопрому немає. Також невідомо, чи будуть в систему вбудовуватися якісь додаткові функції для комунікації з пішоходами.

Можливості "усміхненої машини" продемонстровано нижче на демо-відео від розробників.

Карін Еклунд, представник компанії Semcon, каже:

— "Усміхнена машина" дозволить людям комунікувати з автомобільною системою так, як вони вже звикли. Нічому новому вчитися не доведеться. У цьому і полягає головна перевага нашої системи.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар