Synthia - віртуальна школа водіння для автономних машин

Автономні машини, при всій галасу, все ще значно поступаються живим водіям. Вони насилу розпізнають тротуари і не розрізняють сигналів світлофорів. Вчені з Центру Комп'ютерного Зору в Барселоні вирішили прийти на допомогу автономним машинам. І представили програму Synthia, віртуальну симуляцію міського руху. Вона може навчити штучний інтелект, керуючий автономними машинами, розпізнавати і справлятися з усіма перешкодами і ситуаціями на дорозі. Навіть в дощову погоду або снігопад.

Програма Synthia

Основний компонент штучного інтелекту   — нейронні мережі, які тренуються через програму за допомогою демонстрації відео і фото з реального світу. ШІ починає розподіляти об'єкти за різними класами, відрізняти машини від пішоходів, розпізнавати дорожні знаки тощо. Використовуючи ці класи, програмне забезпечення симулятора допомагає автономній машині за допомогою вбудованої камери визначати об'єкти, а потім приймати рішення щодо подальшого руху.

Програма Synthia

Герман Рос, один з розробників, повідомляє:

— ШІ з великим успіхом розпізнає різні об'єкти, інші машини, пішоходів. Однак, межі пішохідних тротуарів та розпізнавання сигналів світлофора для нього все ще проблематично. При цьому тротуари розташовуються по різному в різних містах і країнах. Завдяки Synthia ми зможемо опрацювати з ШІ рідкісні дорожні ситуації без зайвого ризику.

Програма Synthia

ШІ може зібрати величезну кількість даних по поширеним дорожним ситуаціям, навчитися їздити по швидкісним автострадам. Але симулятор Synthia також включає в себе навчання ШІ поведінки в більш рідкісних ситуаціях, до яких можна віднести автомобільні аварії або маневрування між інженерно-будівельними машинами. Всі ті ситуації, де потрібен досвід водіння живої людини, а не чітка програма.

Симулятор розроблений на движку Unity. Це реалістична гра, де є не тільки саме місто і його околиці з пішоходами, велосипедистами і не дуже добре припаркованими автобусами. Сюди включено й різні погодні умови, а також зміна пір року. Команда розробників зібрала більше 200 000 відео та фото. У програмі скомбіновані справжні і віртуальні зображення, що дозволить також натренувати ШІ краще розрізняти реальні об'єкти.

Школа водіння для автономних машин

Розробники планують надати симулятор під некомерційне використання для того, щоб зібрати інформацію про функціонування та доопрацювати його. У перспективі Synthia буде поширюватися на комерційній основі виробникам електрокарів.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар