Екзоскелетні рукавички Dexmo для VR майже готові до фінального виробництва

Ще в 2014 році, коли перші комерційні окуляри віртуальної реальності було відправлено на ринок, китайська компанія Dexta Robotics почала замислюватися про те, яким чином користувачеві взаємодіяти з предметами у VR, при цьому не руйнуючи ілюзію і продовжуючи занурюватися в цифровий світ.

Кампанія зі збору коштів на виробництво Dexmo вже відкривалася на Kickstarter. Та не злетіла, була закрита. Але, незважаючи на це, китайські розробники продовжили займатися своїм пристроєм. І, судячи з останніх роликів і рекламної акції, фінальний пристрій Dexmo все-таки наблизився до своєї останньої стадії. Він вже готовий стати повноцінним комерційним продуктом.

Рукавички Dexmo для віртуальної реальності

Більшість сучасних комерційних VR-продуктів покладаються на геймпади або стіки в питанні взаємодії з предметами віртуальної реальності. Так, це практично. Так, ефективно. Ні, зовсім не ідеально. Ви не зможете отримати ті ж враження, що і в реальному житті, коли ви взаємодієте з предметом за допомогою своїх рук і пальців.

Рукавички Dexmo для VR  

Тут приходить пора звичайних рукавичок для VR. Вони проводять у віртуальну реальність сигнали з ваших рук, дозволяють захоплювати об'єкти. Ось тільки відчуття все одно тут не ті ж, що в реальному житті. Зворотного фідбека від предметів ви не отримуєте. І ось це той момент, коли на сцену приходить рукавичка віртуальної реальності Dexmo. Замість того, щоб відстежувати рухи пальців, ця рукавичка змушує вас докладати до руху якусь силу. Наприклад, напружувати пальці, коли ви тримаєте якийсь віртуальний об'єкт. Опір рукавички буде залежати від того, з яким саме предметом ви взаємодієте у віртуальній реальності. Тобто, ви легко піднімете гумову качечку, але будете змушені напружитися, намагаючись підняти колоду.

Судячи із зовнішнього вигляду, нова Dexmo отримала свій фінальний дизайн. Ще по минулій кампанії на Kickstarter стало зрозуміло, що розробники намагаються зробити екзоскелет схожим на звичайний скелет. Так і вийшло. Виглядає круто і масивно, але розробники заявляють, що сама рукавичка вийшла полегшеною. А ось чого вони не повідомляють, так це інформацію про ціну і доступність пристрою. Так що поки нам все одно доведеться сидіти зі своїми геймпадом і джойстиками.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар