Рукавичка RoboGlove полегшить працю робітників і допоможе нам у повстанні машин

Роботизована рукавичка спочатку була розроблена для використання на міжнародній космічній станції (ISS), але тепер вона ліцензована і для використання тут, на Землі. Так, наприклад, вона однозначно стане в нагоді багатьом промисловим робітникам. Рукавичка RoboGlove була розроблена General Motors у співпраці з NASA. Призначена вона для того, щоб дати користувачеві велику хапальну силу.

Розумна рукавичка RoboGlove оснащена різноманітними сенсорами, проводами і датчиками, які в сукупності повинні повторювати м'язи, жили і нерви людської руки. Розробка пристрою зайняла у GM і NASA цілих дев'ять років, за які в космос в 2011 році був відправлений Robonaut 2 (R2). Технологія, яка використовувалася в R2 і давала йому можливість управляти розробленими для людей інструментами, була включена і в RoboGlove.

Розумні рукавички RoboGlove від General Motors і NASA

Сенсори на пальцях рукавички визначають тиск, потім за допомогою синтетичних жил-проводів зчитується хапальний рух носія. При необхідності рука фіксується в певній позиції, дозволяючи тримати і не впускати інструменти в самих різних умовах (в невагомості в першу чергу).

Ще в 2012 році, поки розробка RoboGlove йшла повним ходом, в NASA говорили про те, що пристрій може виявитися корисним не тільки в космосі, але і тут, на Землі. Фабричний робочий (або астронавт на прогулянці в відкритому космосі) може докладати зусилля в 7-9 кг вільною рукою при роботі з інструментом. Але рукавичка дозволяє знизити прикладену самим робочим силу до 2-4 кг без втрати ефективності для роботи. А вже в прийдешньому повстанні машин нам, людям, такі рукавички точно знадобляться для того, щоб боротися з роботами на рівних!

Рукавичка RoboGlove

На ділі тут, на Землі, роботизована розумна рукавичка може стати в нагоді в самих різних напрямках, від виробничих фабрик до медичних установ. Сказати "дякую" за те, що з космосу її перетягують на Землю, правда, потрібно не GM або NASA, а шведської компанії Bioservo Technologies, що отримала ліцензію на подальше масове виробництво.

Шведи працюватимуть над тим, щоб випустити кілька різних розмірів рукавички, а також над комбінуванням її з різним медичним обладнанням. Планується розробка виробничої рукавички, яка дозволить робочим користуватися своїми інструментами без додаткового м'язового напруження. Якщо все піде за планом, першими з роботизованою розумної рукавичкою RoboGlove почнуть працювати робочі на заводах General Motors.

Рукавичка RoboGlove

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар