Google представляє Project Bloks - інтерактивну систему для навчання дітей програмуванню

В Google анонсували Project Bloks, нову відкриту платформу, що дозволяє розробникам, дизайнерам і вчителям створювати фізичні програмні конструкції для навчання дітей (5 +) програмуванню. За останні кілька років багато розробників сконцентрувалися на ігровому навчанні комп'ютерних наук. На жаль, таке програмування поки не доступне для більшості. Іграшки для програмування, які випускаються сьогодні, досить дорогі, а їх функціональність обмежена. Але тепер і Google приєднався до цієї гонки.

Як же виглядає нова платформа? Система Bloks, по суті, складається з трьох ключових елементів. Серцем всієї системи став пристрій, названий Brain Board. Це невелика дошка, яка функціонує як центральний процесор, яка також забезпечує енергією всі інші елементи (і заодно може працювати як спікер).

Brain Board

Brain Board з'єднується з іншими системами   — Pucks і Base Board. У комбінації три системи роблять фізичне програмування можливим.

У пристрої Pucks немає ніяких активних електричних компонентів. Його можна описати як звичайний аркуш паперу з провідними чорнилом, призначений для введення простих команд. На пристрій можна вводити такі інструкції як "включити або вимкнути", "повернутися наліво", "розвернутися на 180 градусів" і так далі. Пристрій може бути як статичним, так й інтерактивним. Дизайнери в перспективі зможуть придумати, як привабливо презентувати всі ці команди, але поки у Google вони виглядають як кнопки, важелі та циферблати.

Google Project Bloks

Пристрій Base Board розпізнає команди з Pucks і перенаправляє їх на Brain Board. По суті, це своєрідний трубопровід для передачі команд з різних частин програмної дошки на основний пристрій для управління. На дисплеї Base Board також можна відразу переглядати результат програмування в режимі реального часу. А заодно пристрій можна використовувати для програвання аудіо-записів на Brain Board.

Використовуючи всі ці пристрої, діти зможуть контролювати різних роботів, таких як Lego WeDo 2.0 або Mirobot. Команда розробників зараз експериментує над з'єднанням проекту з інтернетом через планшет. Самі компоненти Project Bloks з мережею з'єднуватися не можуть.

Project Bloks відкритий для розробників. Спостерігати за тим, як відреагує на нього цільова аудиторія, буде цікаво. Поки в Google шукають дослідників, розробників і батьків, яким буде цікаво донести проект до учнів вже в цьому році

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар