Shell і дизайнер болідів McLaren представляють спільний міський концепт-кар

Відома нафтогазова компанія Shell днями представила концепт легкого тримісного міського автомобіля. Технічні характеристики автомобіля схожі з характеристиками інших подібних маленьких машинок. Наприклад, двигун потужністю в 43 кінських сили витрачає всього 4 літри палива на 170 кілометрів.

Shell представила концепт легкого трехместного міського автомобіля

Але дійсно цікаво те, що зовнішній вигляд і внутрішня конструкція були розроблені Гордоном Мюреєм, дизайнером болідів Формули-1 від компанії MacLaren. Машинка вийшла не дуже спритною. Зате в цьому компактному тримісному авто водійське крісло розташовується по центру, що робить його таким собі міським болідом Формула-1.

Водійське крісло розташовується по центру

Компанія Shell разом з Мюрреєм розробляли проект концепту майже три роки. Отримана машина важить 550 кілограм, завдяки трьох циліндровому двигуну в середньому витрачає 3 літри палива на 100 кілометрів, розганяється до 100 кілометрів на годину за 15,8 секунд.

У машини немає ніяких індивідуальних дверей. Тут верхні, бічні і вітрові дверні рейки зібрані в одну конструкцію, що відкриває передні двері, як видно на зображеннях концепту. Також розробники вирішили вкластися в екологію: велика частина корпусу машини зроблена з переробляємого вуглеволокна. Два пасажирські крісла розташовані позаду водійського по обидві сторони задньої частини машини.

Дверні рейки зібрані в одну конструкцію

Так, не схоже, що поїздка за кермом цієї машини може стати захоплюючою. Ось тільки призначення сучасних міських машин полягає в тому, щоб здійснювати короткі, але часті поїздки. Наприклад, організовувати доставку їжі.

Вид зверху

Представники Shell оголосили, що компанія не планує ставити розробку подібних машин на потік. Це трохи засмучує, адже представлений концепт буде виділяти на 34% менше викидів, ніж інші подібні невеликі автомобілі, при цьому не будучи повністю електричним.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар