В університеті Корнелла створили м'яку роботизовану руку

Інший раз руки, створені для роботів, повинні бути дуже сильними, щоб міцно тримати якісь предмети і використовувати їх, не гублячи. В інших випадках ці руки повинні бути дуже делікатними, щоб не пошкодити тендітні предмети, з якими вони працюють і піднімають. Або не завдати травми людині. І прийти до золотої середини в роботобудуванні досить складно. Але дослідники з університету Корнелл змогли створити м'яку руку для робота, здатну не тільки акуратно брати і стискати різні предмети, але також визначати їх текстуру і форму.

На думку членів команди дослідників м'яка роботизована рука може стати кроком вперед для виробництва м'яких роботів, які вже використовуються на складах і виробництвах, пов'язаних з їжею. У той же час, ця розробка зможе стати корисною не тільки для робототехніки, але і для створення поліпшених протезів людям з відсутніми кінцівками. Традиційно будь-яка роботизована рука робиться з твердих компонентів, шарнірів і мотора для здійснення руху, але деякі її частини виготовляються з інших матеріалів, здатних проводити електрику.

М'яка роботизована рука

Ця роботизована рука, на відміну від традиційних, може виготовлятися тільки з матеріалів, здатних проводити світло. Подякувати за це можна дослідженням кандидата на докторську з Корнелла, Хічана Джао.

Джао каже:

— Наша людська рука не функціонує, використовуючи мотор для руху кожного компонента. Наша людська рука м'яка, з великою кількістю сенсорів. М'яка роботизована рука має більше шансів наблизитися до справжньої людської руки.

Світлові сигнали проходять крізь щось, що дослідники назвали хвилепроводніком, в пальці пристрою. Коли гнучка рука торкається до чогось, ці хвилепровідники використовують дані про світлові сигнали, щоб робот зміг зрозуміти, чого конкретно він торкається. Це справжній прорив, завдяки якому в майбутньому можна буде використовувати більш дешеві матеріали для виробництва, що в кінцевому підсумку може призвести до створення дешевих протезів, здатних проводити тактильні відчуття. Команда розробників передбачає, що собівартість такої руки може бути в середньому близько 50 $.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар