Біонічна рука LUKE - інновація в протезуванні

Нове покоління біонічних протезів незабаром допоможе людям з ампутованими руками брати предмети. Рука LUKE, раніше відома під назвою Deka Arm, була створена під керівництвом програми протезування компанії DARPA розробником DEKA Research&Development Corp. Пізніше в цьому році вона вже стане доступна.

Рука LUKE стала першим схваленим до поширення протезом, який переводить м'язові сигнали пацієнта в складні рухи. З неї почнеться ціла категорія інтегрованих протезів.

Біонічний протез руки LUKE

Основна технологія, задіяна в пристрої, зав'язана на захопленні електричних сигналів від м'язів пацієнта. Навколо цієї технології розробники кружляли дуже давно. Можливості на ранніх розробках були обмежені. Головний ключ до інновації полягає в потужності і принципі управління новою системою, необхідними для того, щоб переводити всі сигнали в дії.

Біонічний протез руки LUKE відкриє для людей з ампутованими кінцівками багато нових можливостей. Її можна буде підняти над головою або завести за спину. Лікоть руки досить міцний для того, щоб пацієнт зміг підняти пакет з покупками з підлоги і перенести його до столу. Зап'ястя досить маневрене для того, щоб взяти склянку з водою і не пролити її. А завдяки складному пристрою кисті з чотирма моторами стане можливим брати в пальці тендітні предмети, наприклад, яйця, не розбиваючи і не гублячи.

Біонічна рука LUKE

Систему забезпечили сенсором, який передає всю інформацію про силу хапального руху назад до пацієнта. Користувач буде розуміти, наскільки міцно він тримає той чи інший предмет. Також інноваційна система використовує сенсори, які можна бездротовим способом зв'язати з рукою, щоб здійснювати альтернативні способи контролю.

У DARPA почали займатися розробкою подібної біонічної кінцівки ще десять років тому. Біонічний протез руки LUKE став результатом багаторічних досліджень і розробок DARPA, американського управління у справах ветеранів війни та деяких сторонніх компаній. У тестуванні було задіяно близько 100 людей з ампутованими кінцівками, за часом експерименти зайняли більше 10 000 годин.

Біонічна рука LUKE від DARPA

Зараз компанія Mobius Bionics, розробник і розповсюджувач медичних девайсів, складає список людей, зацікавлених у придбанні біонічної руки.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар