Робот-дитина iCub допомагає досліджувати техніку раннього навчання дітей

Діти здатні підхоплювати нові слова дуже швидко. Варто батьку щось необережно сказати, як дитина повторить і запам'ятає. Нове дослідження, спрямоване на краще розуміння механіки раннього навчання, бере за об'єкт вивчення асоціативні навички як дітей, так і роботів. І, схоже, що маленькі діти використовують техніку роботів із запам'ятовування нової інформації. Техніку, що не заснована на свідомості.

У складі першої контрольної групи команда дослідників використала дітей. Малюки у віці 2,5 років повинні були вибрати певну іграшку з лінійки з трьох, чотирьох або п'яти об'єктів, один з яких був їм незнайомий. Завдання полягало в тому, щоб діти вивчали новий предмет за методом виключення.

Якщо, наприклад, перед дитиною стоїть три іграшки — одна жовта, інша коричнева, третя помаранчева, — він вже може знати, що жовта — це качка, а коричнева — заєць. На питання "покажи мені жирафа" дитина повинна методом виключення вказати на помаранчеву іграшку.

Для наступних тестів був узятий робот iCub. Перед ним стояло точно таке ж завдання, як і перед людськими дітьми. Цей малюк - нейросіть, одягнена в корпус робота. Це штучний інтелект зі здатністю до глибокого навчання. Його роботизоване тіло за пропорціями відповідає середнім розмірам маленької дитини. У минулому iCub використовувався для занять з вивчення мов. І навіть був номінований на почесну посаду власника Олімпійського вогню на Олімпійських іграх в Лондоні в 2012 році.

Робот iCub

Роботи були попередньо навчені розпізнавати 12 предметів. Потім, як і діти, повинні були вибирати один предмет з групи, в якій були присутні як відомі йому, так і незнайомі речі. Як показало дослідження, робот-нейросіть вчив нові предмети точнвсвнко так само, як і людські діти з контрольної групи.

Доктор Кеті Тоум, одна з авторів дослідження, говорить:

— Нове дослідження показує, що виняткову поведінку може бути досягнуто за допомогою простого "мозку", здатного вивчати асоціацію між словами і об'єктами. Незважаючи на весь свій штучний інтелект, iCub не може сказати собі "якщо це   — качка, а це — заєць, то це — жираф", адже його програмне забезпечення дуже просте. Це дозволяє припустити, що і маленькі діти також підхоплюють і абсорбують нову інформацію з навколишнього оточення.

Робот-дитина iCub

Результати дослідження показані на демонстраційному відео. Не виключено, що саме воно коли-небудь допоможе створити андроїда, який без проблем пройде тест Тьюринга.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар