Дрон, здатний літати на бездротовій потужності без вбудованої батареї

Більшість дронів, представлених на сучасному ринку, за часом польоту обмежені періодом в 10-30 хвилин. Ідея встановити на дрона батарею більшого розміру ( і потужності) може здатися ідеальною, але тільки на перший погляд. Об'ємна батарея веде до збільшення ваги пристрою, що безумовно позначиться на його швидкості й тривалості польоту. Над збільшенням часу польоту дронів б'ються багато розробників. Над цією ж проблемою працював один дослідник, який створив прототип дрона, який може літати без зупинки взагалі. І без батареї.

Доктор Самер Альдейер з Imperial College в Лондоні створив маленького полегшеного дрона, який отримує потужність для польоту бездротовим способом від трансмітера, не використовуючи вбудованих батарей. Звичайно, цей дрон дуже обмежений. Наприклад, йому не можна підніматися вище, ніж на 12 сантиметрів від панелі трансмітера, бо інакше енергію отримувати він не буде. Та й особливої маневреності з ним поки не добитися. Але цей дрон став чудовим стартом для роботи над бездротовими технологіями для квадрокоптера та їм подібних пристроїв.

Дрон без батареї

Варто відзначити, що вся система Альдейера базується на кастомному, зробленому самостійно, обладнанні. Перемикання високочастотної потужності буде давати велике навантаження на залізо, яке дешеві запчастини просто не витримають.

Приємно думати про те, що в майбутньому можливості цієї технології дозволять різноманітним дронам здійснювати більш тривалі польоти. Однак, до цього майбутнього ще дуже і дуже далеко. Для запуску дронів бездротовим шляхом знадобиться глобальна перебудова всієї інфраструктури. Навіть для того, щоб запустити його по одній кімнаті, потрібно багато роботи. І грошей на запчастини для трансмітерних панелей. Однак, бездротові технології розвиваються стрімко, особливо з використанням професійного, а не кастомного обладнання. Так що, нічого не заважає нам сподіватися на те, що майбутнє з літаючими без батарей дронами настане трохи раніше.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар